РОЗГРОМ ДОНЕЦЬКИХ aбо ПРИГОДИ АХМЕТІВЦІВ В ІТАЛІЇ

На жаль, у підсумку виявилося, що вони були праві. Після фінального свистка на табло «Олімпійського» стадіону столиці Італії світило 4:0 – не на користь донеччан.
Причому, «Рома» змогла наколотити чотири голи у донецькі ворота  за якісь півтайму. Особливо прикро те, що початок зустрічі і весь перший тайм аж ніяк не віщував подібного фіналу. Навпаки, активні дії гостей настроїли українських вболівальників на мажорний лад. Попервах багато хто подумав,  що «Шахтар» спроможний вивезти з Риму мінімум очко, а то й навіть перемогу. Тільки у невиправних песимістів цей матч викликав аналогії з чемпіонатом України. З тією різницею, що в даному випадку роль лідера належала «Ромі», а на роль зухвалого «грози авторитетів» претендував «Шахтар».
Цього разу правими виявилися песимісти. Сценарій римського матчу нагадував досить тривіальний перебіг подій гри чемпіонату України. Скажімо, «Шахтар» – «Кривбас» (5:0) чи «Шахтар» – «Металіст» (5:0). Лише з тією різницею, що у цих зустрічах суперники гірників тримали ворота «сухими» півтайму, а «Шахтар» у Римі – півтора. Перед тим, як пропустити, знітитися й «посипатися».
Так само, як менш маститі суперники по чемпіонату України, гірники в дебютному матчі цьогорічного групового турніру Ліги чемпіонів попервах спробували «взяти бика за роги». Тепер можна скільки завгодно жалкувати з невикористаних моментів Брандао, що на 15 хвилині не влучив у порожні ворота, чи Чипріана Маріки, який на 35-й хвилині з вигідної позиції пробив не точно.
Словом, «Шахтар» мав певну перевагу й нагоди її реалізувати, але не спромігся це зробити. Так, як, приміром, позаторік київське «Динамо». Пам’ятаєте, у римлян нерви далеко не сталеві. Пропустивши, «Рома» теж може дива творити (у негативному значенні цього слова). Особливо, коли гравці та судді йдуть на перерву.
Проте, у першому таймі нікому порушити спокою воріт не вдалося. А по перерві вже був інший ігровий розклад. Не на користь «Шахтаря». На відміну від нього «Рома» спромоглася реалізувати свою ігрову перевагу в матеріальну. Щоправда, їй у цьому чимало посприяли самі донеччани. Пропустивши один гол, вони відразу «розклеїлися» й продовжували радувати римських вболівальників. Дивуючи всю Європу своєю безпорадністю перехвалених «зірок».