НА ФРАНКОВІЙ БАТЬКІВЩИНІ

У 150-річницю з дня народження Франка на його батьківщині у невеликому галицькому селі Нагуєвичах, за яким видніються Карпатські гори, відбулося народне свято. Сюди з самого ранку ішли нескінченним потоком люди.

Більшість з них були одягнені у вишиванки. Прибув у Нагуєвичі двоповерховий автобус з Хорватії. Керувала цією групою хорватів щира і послідовна патріотка України родом із Новограда-Волинського, депутатка хорватського парламенту, професор Лариса Углешевич. Хорвати, як і багато учасників цього свята, хотіли побачити місце, де народився Іван Франко, а також Президента України, який прилетів на свято на вертольоті.
У своєму виступі Президент України говорив про єдність усього українського народу, про цілісність і соборність земель України, про необхідність єдиної помісної церкви, про визнання УПА воюючою стороною у роки минулої війни, про повернення четвертої хвилі емігрантів в Україну, про розвиток української культури.
До речі, біля музею Івана Франка у Нагуєвичах збудований дім літераторів, куди відтепер можуть приїжджати письменники не тільки з Львівщини, але й з усієї України і продовжувати справу Івана Франка, яка знайшла свій відбиток у прозі, драматургії, поезії, критиці, публіцистиці, фольклористиці.
Степан ФІЛІПЧУК