НАША ЗБІРНА — В 1/4 ФІНАЛУ ЧЕМПІОНАТУ СВІТУ З ФУТБОЛУ

Наші у чвертьфіналі! Уперше на чемпіонаті переможця визначали післяматчеві пенальті.

Наші у чвертьфіналі! Уперше на чемпіонаті переможця визначали післяматчеві пенальті. Уперше в 1/8 фіналу перемогла команда, що посіла у групі друге місце. Нею стала збірна України, для якої кожен здобуток на чемпіонаті світу – перший в історії. Позиційна й напружена боротьба протягом основного та додаткового часу завершилася без голів. Обидві команди звикли здебільшого грати від оборони. Відтак у їхніх діях над атакуючими поривами превалювала обережність. Тим не менше обидві команди мали нагоди відзначитися. Ще у першому таймі суперники обмінялися ударами у перекладину. Спочатку Андрій Шевченко пробив головою після навісу зі штрафного. Невдовзі швейцарці зі штрафного потурбували верхню частину воріт Шовковського.
Надалі напружена гра на нервах тримала інтригу найдовше на цьому чемпіонаті. Добре, що все це добре закінчилося – на нашу користь. Хоча й починалося невдало. Перший удар Шевченка з одинадцятиметрової позначки відбив швейцарський ворота Цюбербюлер. Надалі у воротах продуктивно дів лише Шовковський. Олександр взяв два з трьох ударів. Один раз його «підстрахувала» перекладина. Натомість наші гравці один за одним тричі відзначилися у воротах швейцарців. Ніжно й елегантно поклав м’яча у кут Артем Мілевський. Холоднокровно розвинув його успіх Сергій Ребров. І довершив справу Олег Гусєв, розвівши по різних кутах м’яч і воротаря.
Наразі успіх команди Олега Блохіна є найбільшою сенсацією чемпіонату. У 1/4 фіналу Україна зіграє з Італією. Гра відбудеться 30-го червня о 22.00 у Гамбурзі.
1/8 фіналу. Кельн. Швейцарія – Україна – 0:0, по пенальті – 0:3
Післяматчеві пенальті реалізували – Мілевський, Ребров, Гусєв; не реалізували – Шевченко, Штреллер, Барнетта, Кабанас.
Україна: Шовковський, Несмачний, Ващук, Тимощук, Гусін, Гусєв, Шелаєв, Калиниченко (Ротань, 75), Шевченко, Воронін (Мілевський, 110), Воробей (Ребров, 94).
Група D. Гельзенкірхен. Португалія — Мексика — 2:1
Голи: Маніше (6), Сімау Саброза (24, з пенальті) — Фонсека (29).
Заспокоєні достроковим виходом до наступного раунду португальці зробили вихідний своїм «найзірковішим» виконавцям. На трибуні відпочивали Деку, Криштіану Рональду. Натомість на полі трудився з капітанською пов’язкою Луїш Фігу. А ще за таких обставин плідно й продуктивно зіграли Маніше та Саброза. Перший швидкий гол — наслідок їхньої чіткої й ефективної взаємодії. Саброза пройшов лівим краєм і віддав пас на ударну позицію — Маніше в один дотик переправив м’яч у сітку. Невдовзі Саброза з пенальті подвоїв рахунок.
Мексиканці ж діяли так, наче сприятливий результат паралельного матчу в групі забезпечений. Один гол вони сквитали до перерви. Потім пенальті змарнував Браво. На більше мексиканців не вистачило. І це при тому, що саме в цей час події іншого матчу групи стали розвиватися у несприятливому для мексиканців напрямку.
Група D. Лейпциг. Іран — Ангола — 1:1
Голи: Бахтіярзаде (75) — Флавіу (60).
Для виходу до наступного раунду турніру Анголі необхідно було перемагати Іран. Крім того, розраховувати на перемогу Португалії над Мексикою. При цьому спільними зусиллями колишніх колонії та метрополії необхідно було забезпечити належне співвідношення забитих та пропущених голів.
На 60-й хвилині це завдання, що видавалося здійсненним лише теоретично, почало набувати практичних обрисів. Після флангової передачі удар головою у протихід іранському воротарю завершився красивим, потрібним і, до того ж, історичним голом у виконанні Анголи. Втім, перше взяття воріт у фінальному турнірі дебютантів чемпіонату принесло багато радості, але не сприяло розвиткові успіху. Навпаки, невдовзі іранці зрівняли рахунок, внаслідок чого залишили Німеччину не з порожнім очковим здобутком.

Група C. Франкфурт. Голландія — Аргентина — 0:0
Обидві команди достроково вийшли з групи. Відтак, тренери дали відпочити ключовим гравцям. За таких варіацій у складах переконливіше виглядала Аргентина. Попри те, що для здобуття першого місця в групі перемога потрібна була голландцям. Загалом, глядачі здебільшого спостерігали безвільні дії команд. Спочатку це визначення більше стосувалося голландців. Щоправда, на кінець гри вони дещо активізувалися. Проте продемонструвати в атаці чогось вартісного так і не змогли. Словом, волею календаря потенційно цікава й непередбачувана зустріч перетворилася на тренувальну формальність.

Група C. Мюнхен. Кот-Д’Івуар — Сербія і Чорногорія — 3:2
Голи: Діндан (37, з пенальті, 67), Калу (86) — Жигич (10), Ілич (20).
Гра, яка нічого не вартувала, крім престижу, завершилася перемогою африканських дебютантів чемпіонату. Хоча дуже близькою до того, аби хоча б раз виграти, й відтак хоча б частково реабілітуватися перед своїми вболівальниками, була команда Сербії і Чорногорії. Проте, ведучи в рахунку 2:0, балканці примудрилися у підсумку програти. Відтак, на чемпіонаті уперше стався випадок, коли одна з команд здобула перемогу, поступаючись по ходу зустрічі у два голи. На такий «подвиг» спромігся Кот-Д’Івуар.

Голи: Матераці (26), Індзагі (87).
Черговий представник Східної Європи вибув з турніру. Чехи було подавали чималі надії. Проте, як виявилося, їхнього запалу вистачило тільки на розгром далеко не елітної команди США. Надалі без травмованого Яна Колера їхня гра в атаці вочевидь не лагодилася. Адже у двох останніх матчах вони жодного разу не спромоглися бодай раз вразити ворота суперників. Натомість італійці зі своїм завданням впоралися. Класична гра до першого голу, який Матерацці забив головою після подачі кутового. Під завісу зустрічі Індзагі вдруге вразив ворота чехів, спіймавши їх на контратаці.

Група E. Нюрнберг. Гана — США — 2:1
Голи: Драман (22), Аппія (45+1, з пенальті) — Демпсі (43).
Перемога Гани над американцями не стала якимось одкровенням. Вона лише підтвердила міркування, що у футболі США є країною «третього світу», навіть порівняно з Африкою. Тим не менше вихід Гани з групи став другою сенсацією такого рівня після аналогічного успіху команди Еквадору. Загалом, від Африки чекали подібної сенсації. Відтак в українських вболівальників з’явилася певна заспокоєність перед грою з Тунісом сподіваючись, що ліміт сенсацій для африканських команд вичерпаний.

В Н П М О
1. Італія 2 1 0 5-1 7
2. Гана  2 0 1 4-3 6
3. Чехія 1 0 2 3-4 3
4. США  0 1 2 2-6 1

Група F. Дортмунд. Японія — Бразилія — 1:4
Голи: Тамада (34) — Рональдо (45, 81), Пернамбукану (53), Жилберто (59).
Все вийшло, як у відомій класичній притчі про результативність збірної Бразилії. Японці змогли забити один гол, бразильці захотіли чотири рази вразити ворота. Навіть, далеко не такий повороткий, як раніше, Рональдо у цій зустрічі зумів поправити своє реноме й знову порадувати вболівальників красивими голами. До речі, у грі за участю бразильців всі голи видалися красивими, навіть перший — у їхні ворота. Відтак, підопічні Карлоса Парейри без видимих зусиль забезпечили собі максимальний очковий доробок у груповому турнірі. При цьому, кажуть, начебто бразильська команда задіяла далеко не весь свій ігровий потенціал.

Група F. Штутгарт. Хорватія — Австралія — 2:2
Голи: Срна (2), Н. Ковач (56) — Мур (38, з пенальті), Кюел (79).
Хорватам для продовження виступів на чемпіонаті необхідна була перемога. І впродовж більшої частини ігрового часу вони вели в рахунку. Проте вольова Австралія під керівництвом Гуса Хіддінка незмінно досягала свого. Крім суто голевих перипетій, ця гра запам’яталася дивацтвами англійського арбітра Грема Пола, який заплутався, показуючи гравцям жовті та червоні картки, а ще досить специфічно трактував епізоди з призначеннями та непризначеннями пенальті. Проте йому неможливо дорікнути в упередженості — помилявся в обидва боки. Після вибуття хорватської збірної Україна залишилася на чемпіонаті останньою зі слов’янського світу.

Гол: Хуаніто (36).
Іспанія виконала завдання-мінімум у цьому матчі, здобувши максимум очок у груповому турнірі. Наставник іспанців Луїс Арагонес виставив на цю гру другий склад на чолі з Раулем, який набирає форму після травми. Власне, іспанці самі не знали, з якого місця їм краще виходити з групи. Через кілька годин після своєї третьої перемоги на турнірі вони дізналися, що заслужили в 1/8 фіналу на Францію.

Група H. Берлін. УКРАЇНА — Туніс — 1:0
Гол: Шевченко (70, з пенальті).
Україна: Шовковський, Несмачний, Русол, Свідерський, Тимощук, Шелаєв, Гусєв, Калиниченко (Гусін, 75), Шевченко (Мілевський, 88), Воронін, Ребров (Воробей, 55).
Керуючись формулою — гра забувається, результат залишається — можна сказати добре, що все так закінчилося. Перемога перемогою, хоча рівень гри збірної України залишав бажати кращого. Попри запевняння наших тренерів та гравців грати на перемогу, рівень гри суперників, які наприкінці першого тайму залишилися у меншості, наші футболісти спромоглися забити лише один раз завдяки пенальті. Страшно подумати, що було б, якби на місці Тунісу опинилася сильна команда. Чи, можливо, Олег Блохін вирішив не розкривати весь потенціал своїх підопічних, приберігаючи його для подальшої боротьби?

Голи: Вієра (55), Анрі (61).
Французи здобули першу перемогу у фінальних турнірах чемпіонатів світу з 1998 року, коли у вирішальному матчі вони розгромили 3:0 бразильців. Цього разу виграш над дебютантом турніру вивів трикольорових з групи. Методично розхитуючи далеко не ідеальні оборонні порядки африканців, французи довели свою перевагу з потрібним для себе рахунком — забезпечивши різницю в два голи на випадок нічиєї в іншому матчі групи.
Група G. Ганновер. Швейцарія — Корея — 2:0
Голи: Сендерос (23), Фрай (77).
Швейцарці також довели свою перевагу над азіатами. Вболівальники країни господарів попереднього фінального турніру розраховували на більше. Проте цього разу організаторам світової першості не було потреби «тягнути за вуха» корейців аж до півфіналу. Відтак, виявилося, їхні реальні «доблесні» здобутки обмежені «почесним третім місцем» у груповому турнірі. А швейцарці, посівши першу сходинку, вийшли в 1/8 фіналу на Україну.

Голи: Подольський (4, 12).
Німецька машина за підтримки стадіону «Альянс Арена» швидко протаранила дещо вайлувату шведську оборону. Приголомшливий початок ознаменувався вже на дванадцятій хвилині голами у ворота скандинавів у виконанні натуралізованого поляка Лукаша Подольського. Співавтором в обох випадках був не менш енергійний на початку гри Мирослав Клозе. Після чого німці без особливого ризику для своїх воріт обстрілювали дальніми ударами «рамку» суперників. Шведи виявилися емоційно подавленими. За десять хвилин до перерви вони опинилися в меншості — вилучили Лукича. Ця втрата дещо навіть завела шведів. Перший небезпечний момент скандинави створили за п’ять хвилин до перерви — удар Златана Ібрагімовича з кількох метрів відбив воротар. Реальну нагоду переламати хід зустрічі на свою користь шведи мали на 53-й хвилині. Проте Хенрік Ларсон з пенальті пробив вище воріт.

1/8 фіналу. Лейпциг. Аргентина — Мексика — 1:1, у дод. час 2:1
Голи: Креспо (10), Родрігес (89) — Рафаель Маркес (6).
Мексиканці, яких не вважали фаворитами пари, з перших хвилин взялися доводити зворотне. Кілька хвилин методичного і наполегливого розхитування оборони аргентинців увінчалися успіхом. Сподіваний для них і несподіваний для багатьох гол забили вже на шостій хвилині — Рафаель Маркес «замкнув» на дальній штанзі пас головою. Втім, невдовзі аргентинці поновили рівновагу. Гол, записаний на Креспо, став наслідком зрізки мексиканського захисника при подачі кутового. Загалом, у зустрічі проти Мексики Аргентина мала найменш привабливий вигляд порівняно з усіма попередніми матчами фінального турніру. Протистояння азарту й завзяття проти класу, стабільності й витримки завершилося на користь останніх. Щоправда, вже у додатковій тридцятихвилинці. Перший додатковий час чемпіонату ознаменувався перемогою Аргентини.

1/8 фіналу. Штутгарт. Англія — Еквадор — 1:0
Гол: Бекхем (60).
Година ігрового часу нічим особливим не означилася. Ніхто не хотів розкриватися в обороні. Не дивно, що за такої ситуації долю переможцям вирішив єдиний гол. Сяйнула «зірка» Девіда Бекхема на 60-й хвилині. Ударом зі штрафного він закрутив м’яч у ближній нижній кут воріт. Словом, настав час вирішальних матчів і вирішальних ударів у виконанні провідних гравців.

1/8 фіналу. Нюрнберг. Португалія — Голландія — 1:0
Гол: Маніше (23).
Найнервовіша і найгрубіша гра чемпіонату. Команди догравали, не дорахувавшись по два гравці. Крім того, вразила непомірна кількість попереджень, винесених російським арбітром Івановим. Досить незвичний, порівняно з іншими матчами плей-офф, відкритий футбол не порадував результативністю. На жаль, він переріс фактично у відкриту бійку двох команд. Відомі й авторитетні гравці з провідних європейських клубів раз по раз виявлялися нездатними результативно завершити комбінацію або ж самотужки зробити маленьке футбольне диво, що називається гол. Натомість ці ж гравці виявилися більш умілими в інших дивацтвах, що називаються антифутболом. Вони демонстрували неабияку реакцію та вправність у влучанні ногами й руками в суперників та інших бійцівських прийомах. Вочевидь, через ігрове безсилля футболісти взялися змагатися в прийомах рукопашного бою. Єдиний гол зустрічі став наслідком грубої помилки голландців у центрі оборони, внаслідок якої Маніше отримав достатньо часу, аби роздивитися, підправити м’яч і прицільно пробити по воротах з меж штрафного майданчика. Прикметно, що вдалося відзначитися чи ненайспокійнішому і миролюбнішому гравцю матчу.

1/8 фіналу. Кайзерслаутерн. Італія – Австралія – 1:0
Гол: Тотті (90+4, з пенальті).
Майбутній суперник України по чвертьфіналу виглядав не переконливо. Переможця визначив єдиний гол, забитий з, м’яко кажучи, суперечливого “післяматчевого” пенальті, призначеного на останній хвилині доданого до основного часу. Італійці створили кілька напівмоментів на початку зустрічі. Після чого австралійці перехопили ініціативу, яку довго не могли матеріалізувати бодай в один гол. Здавалося, вони відклали цю справу на додатковий час. Проте – з ним не склалося…