ЄВРОПЕЙСЬКЕ «СРІБЛО» — РАДІСТЬ І НЕВДОВОЛЕННЯ

Молодіжна збірна України — срібний призер чемпіонату Європи. Такий результат турніру, що відбувся на полях Португалії, без сумніву, дуже вдалий підсумок змагань, зважаючи на те, що раніше наші молоді футболісти навіть у півфіналі не виступали. Проте, вболівальницький апетит, що прийшов під час турніру, вимагав максимального результату. Тим більше, що голландці, з якими збірна України зійшлася у фіналі, були вже переможені підопічними Олексія Михайличенка в першому матчі групового турніру.
Неначе наврочили ті, хто почав згадувати перебіг подій дорослого чемпіонату Європи 1988 року, коли нинішній наставник «молодіжки» був ще гравцем основної та молодіжної збірних колишнього Союзу. Тоді у першому матчі групового турніру команда СРСР перемогла голландців 1:0, а у фіналі поступилася цій же команді 0:2. Про це неодноразово нагадували оглядачі, начебто бажаючи вберегти нашу «молодіжку» від такої перспективи. Не вберегли — навпаки, «зробили» ще гірше. У вирішальному матчі молодіжного чемпіонату збірна України поступилася голландцям 0:3.
Втішає, що такий розгромний рахунок далеко не відображає перебіг подій на футбольному полі. За небезпечними моментами українська команда аж ніяк не поступалася суперникам. Останні ж забивали внаслідок недоречних і зовсім необов’язкових прорахунків в обороні. Вочевидь, далася взнаки психологічна напруга. Треба ж такому статися: тільки-но Олександра Яценка включили до національної збірної на заміну травмованому Сергію Федорову — він припустився помилок у вирішальному матчі «молодіжки».
Проте попри прорахунки не варто все списувати на дії в обороні. Атакувальна ланка могла б зіграти значно ефективніше, бо ж на табло фіксують забиті голи, а не створені небезпечні моменти. Для команди, що забиває чотири голи у п’яти матчах (один з яких — півфінал проти Сербії і Чорногорії ще й з додатковим часом), друге місце в такому представницькому турнірі — дуже добрий показник. До цього варто згадати, що у трьох з п’яти проведених зустрічей на полях Португалії українці взагалі не змогли вразити ворота суперників. У другому матчі групового турніру 0:1 поступилися італійцям. 120 хвилин ігрового часу півфінальної зустрічі проти Сербії та Чорногорії завершилися сухою нічиєю, і тільки в серії післяматчевих пенальті українці вибороли путівку в фінал. В якому також не вдалося бодай раз вразити ворота суперників. Загалом, наша «молодіжка» на цьому чемпіонаті забивала переважно використовуючи помилки суперників в обороні. А створювані нашими футболістами небезпечні голеві моменти здебільшого такими й залишалися…
Олександр НАКАЗНЕНКО