Засноване воно було на сході Кримського півострова приблизно в п’ятому столітті до нашої ери. Про це повідомив керівник археологічної експедиції Московського Державного педагогічного університету, доктор історичних наук, доцент кафедри історії стародавнього світу і середніх віків МПДУ Микола Винокуров.
Вчений разом з російськими студентами та учнями спеціалізованих ліцеїв кожного літа, впродовж останніх п’яти років, приїзджає на Артезіанську балку для розкопок некрополя. Цього року археологи побачили розкопки пограбованими.
«Коли я побачив розкопки, то просто онімів. Мародери видно шукали метал і буквально перерили близько 300 квадратних метрів землі в районі розкопок», — сказав Винокуров.
Знищена стратиграфічна колонка (послідовність нашарування гірських порід), яка навмисно залишалася незайманою для подальших хронологічних датувань. Найважливіші історичні відомості безповоротно втрачені.
«Розкопки схожі на зім’ятий пиріг, в якому неможливо визначити шари», — каже Винокуров.
За припущеннями начальника експедиції, тут могло діяти декілька груп. Нині археолог складає акти про пошкодження і порушення культурного шару, які будуть направлені в СБУ і відповідні державні органи.
Пороста була одним з великих поселень Пантікапея, кількість мешканців якого сягала 800 осіб. У її центрі розміщувалась цитадель з шістьма баштами. До наших днів зберігся лише фундамент і цокольний рівень. Фортеця була обнесена ровом глибиною до 1,5 метра. В період залежності Боспору від Риму тут стояв римський гарнізон: археологами були знайдені залишки римських казарм.
ЧОРНІ АРХЕОЛОГИ ЗНИЩИЛИ В КРИМУ СТАРОГРЕЦЬКЕ ПОСЕЛЕННЯ
попередня стаття
«Я ВАМ ПИШУ...»
«Я ВАМ ПИШУ...»