ТРЕНУВАННЯ АТАКУВАЛЬНИХ ЛАНОК

На прес-конференції, що передувала товариському матчу Україна — Коста-Ріка, наставник нашої команди Олег Блохін застерігав журналістів: «Я розумію, що ви маєте право висловлювати власну думку про склад, про гравців… але попрошу ще раз — не робіть швидких висновків про збірну з товариських матчів. Якщо знову пролунають висновки, що от — знову програли, знову щось не виходить, то це призведе до напруги в команді. Збірна готується, всі хочуть добре виступати — виник колосальний ажіотаж. Скоро договоримося до того, що ми всіх шапками закидаємо. Хлопці готуються, хлопці прагнуть, а завдання порядку денного — вийти з групи, і це буде найскладніший період». 
З перебігу подій на полі київського НСК «Олімпійський» було видно, що гравці збірної України дуже серйозно поставилися до товариського матчу з Коста-Рікою. Не в приклад їхнім суперникам. Вочевидь, позначилася «накачка» Блохіна, який пригрозив, що за відсутності відповідного ставлення до підготовки в Німеччину може поїхати й 18 з 23 «запланованих» футболістів. Костариканці ж у звітному матчі поводилися так, начебто їм місця в «основі» гарантовані.
Відтак, українцям не варто тішитися розгромною перемогою 4:0, а суперникам Коста-Ріки по групі (зокрема, німцям, з якими вони гратимуть прем’єрний матч чемпіонату світу-2006) розслаблятися через такий підсумок товариської зустрічі. Тим паче, що перші два голи у ворота Коста-Ріки стали наслідком помилки голкіпера. Втім, Сергій Назаренко та Андрій Воробей реабілітувалися після раніше згаяних голевих моментів. Далі пішло, як по маслу. Передовсім через те, що у костариканців не було якоїсь важливої мотивації переламати хід подій зустрічі. Відтак, у цьому матчі голкіпери та захисники збірної України виявилися значно менше тренованими, ніж наші гравці півзахисту та нападу.
— Я не сказав би, що ми награвали якісь схеми, — поділився враженнями після матчу Олег Блохін. — Ми намагалися награвати. У малих коаліціях у нас вже щось виходить, але в цілому грою команди я не дуже вдоволений… Тренер ніколи не буває задоволений. Якщо я виглядатиму задоволеним, то мушу піти. 
Україна — Коста-Ріка — 4:0
Голи: Назаренко (30), Воробей (35), Калиниченко (41), Білик (56).
Склад України у першому таймі: Шовковський, Несмачний, Ващук, Свідерський, Тимощук, Русол, Назаренко, Калиниченко, Ротань, Білик, Воробей.
Склад України у другому таймі: Шуст, Русол, Ващук, Єзерський, Гусін, Гусєв, Назаренко (Шелаєв, 61),  Калиниченко, Білик, Воробей, Воронін.