ВІДКРИТО ПАМ’ЯТНИК НИКИФОРУ

У скверику біля Домініканського собору міста Львова урочисто відкрито пам’ятник одному з найвідоміших українських художників-примітивістів Никифору. На відкриття зібралося кілька десятків людей. Присутніми були і губернатор Львівщини Петро Олійник, його заступник Тарас Батенко та мер Львова Андрій Садовий.
Урочисте відкриття розпочалося з виконання Гімну України. Після цього співачки з хору «Лемківщина» зняли біле покривало, яким був запнутий пам’ятник, а отці освятили його.
Пам’ятник Никифору виготовлено з бронзи. Скульптор — Сергій Олешко, архітектор — Михайло Ягольник. Нагадаємо, що спершу цей пам’ятник мав постати у польському місті Криниця. Однак врешті-решт, за обставин, які ініціатори створення пам’ятника воліють не розголошувати, поляки не погодилися на його встановлення у цьому місті. Відтак, його вирішили встановити у Львові. Спершу планували, що пам’ятник Никифору постане на проспекті Шевченка, потім обговорювали можливість його встановлення біля Бернардинського костелу, на площі Івана Франка тощо. Врешті зупинилися на нинішньому варіанті.