ДІАСПОРА США ЗА КОАЛІЦІЮ БЮТ, «НАШОЇ УКРАЇНИ» І СОЦІАЛІСТІВ

В Українi політики та народ активно обговорюють можливі коаліції у парламенті, а окремі сили, як подейкують, вже навіть почали ділити портфелі.

 Як на цi питання дивиться українська дiаспора у США — про це в бесіді з президентом Українсько-американської координаційної ради Ігорем Ґавдяком.
— Пане Ігоре, як особисто ви оцінюєте результати виборів?
— Ми не дуже здивовані цими результатами, бо сподівалися на такі результати. Проте трошки розчаровані тим, що партія Ющенка «Наша Україна» отримала приблизно тільки 14 з лишком відсотків голосів. А також трохи здивовані тим, що такі партії, як Пора-ПРП а також Блок Костенка-Плюща не подолали тривідсоткового бар’єру.
— Якщо ж говорити все ж таки про ті партії, які цей бар’єр подолали, яку ви бачите найреальнішу коаліцію у парламенті?
— Мені здається, що найреальнішою коаліцією у парламенті повинна бути коаліція БЮТу, Нашої України і соціалістів. І не тому, що вони віддзеркалюють ідеали Помаранчевої революції, а тому, що все ж таки приблизно половина українців голосували за ці партії. А це означає, що вони й далі вважають, що ці ідеали є реальними і що за них треба боротися.
— З деяких джерел нам стало відомо, що Юрій Єхануров активно веде переговори з партією Віктора Януковича. Якщо такий сценарій все ж таки справдиться, як українська діаспора на це дивитиметься?
— Думаю, що українська діаспора буде поділена. Одні будуть проти цього, а інша частина, до якої належу і я, буде дивитися на те, якими будуть домовленості між «Нашою Україною» і Партією регіонів. Якщо, скажімо, Партія регіонів не буде далі настоювати на тому, щоб надати російській мові статусу державної, якщо вони погодяться на проєвропейський курс в міжнародній політиці України, то в такому разі ми будемо більш позитивно дивитися на таку коаліцію. Але я сумніваюся, що Партія регіонів піде на такий договір.
— Партія регіонів в принципі говорила тоді й говорить сьогодні про свій курс на Росію. Але все ж таки, теоретично ви припускаєте, що «Наша Україна» об’єднається з «регіоналами» і діаспора нормально дивитиметься на такий союз?
— Діаспора дуже негативно ставитиметься до будь-яких проявів наближення України до Росії, входження в Єдиний економічний простір, відмови України від НАТО і орієнтації на ЄС.
— А особисто до Віктора Януковича як до лідера Партії регіонів, діаспора має претензії?
— Ми знаємо колишнього прем’єр-міністра Януковича, але все ж таки це питання, яке вирішує український народ і я думаю, що діаспора не може вимагати, щоб в уряді була та чи інша людина.
— Добре. А якщо Тимошенко випаде нагода стати прем’єр-міністром України вдруге. Чи зміниться ваше ставлення до неї і в який бік?
— Думаю, що якби Юлія Тимошенко стала прем’єр-міністром і створила б такі економічні відносини в Україні, щоб туди йшли інвестиції, і якщо б її політика була менш популістською, ми б її сприйняли.