ХТО ХОЧЕ ЖИТИ ДОВГО Й ЩАСЛИВО…

У минулому номері ми розпочали публікувати вправи для зцілення хребта й відновлення здоров’я, розроблені киянином доктором біологічних наук Юрієм Поповим. Продовжуємо публікацію.

          Вчений зазначає: а) всі вправи слід виконувати лежачи на підлозі або на твердій поверхні, на яку кладуть яку-небудь тканину;
б) у виконанні вправ беруть участь усі м’язи тіла;
в) дихають вільно, рівномірно, бажано у такт із рухами;
г) увагу зосереджують на тій ділянці хребта, для якої виконується ця вправа;
д) не варто одразу інтенсивно виконувати всі вправи і по багато разів; впродовж дня вивчіть одну якусь вправу, а в подальшому з кожним разом збільшуйте навантаження;
е) у перші два дні можлива поява болю або дискомфорту у м’язах;
ж) результат зможете відчути вже за 3-5 днів. 
          Вправа 3. (Діє на шийний відділ хребта).
          Початкове положення: лягти на спину, ноги витягнуті, руки — вздовж тіла (рис. 17). Зосередитись внутрішнім зором на шийному відділі хребта і плавно, але досить сильно обертати (не повертати!) голову вправо до упору, потім вліво і т.д. (рис. 18)
          Обертати — означає повертати голову навколо хребта, як навколо осі. При відчутті хрусту в шиї не лякатись, але про всяк випадок зменшити зусилля при обертанні.
          Незважаючи на те, що ця вправа дуже проста, вона діє оздоровчо та навіть омолоджуюче на обличчя, але особливо корисна при головних болях, запамороченні голови, шумі у вухах, зниженні слуху та зору, погіршенні пам’яті, обвисанні та огрядності щік, появі зморшок тощо.
          Вправа 4. (Діє на верхньогрудний відділ хребта та на плечові суглоби).
          Початкове положення: лягти на спину, витягнути ноги; руки, зігнуті у ліктях, перебувають на лінії плечей так, як показано на рис. 20. Напружити м’язи грудей та рук і плавно, але сильно повертати руки в горизонтальній  площині в напрямку боків тулуба, а потім в напрямку голови, намагаючись завести їх туди якомога далі (так, начебто в ділянці плечей або початку передпліччя перпендикулярно до площини забиті вертикально цвяхи, і руки обертаються навколо них, як навколо осей, в горизонтальній площині (рис. 21, 22). Ця вправа не впливає безпосередньо на хребет, але вона ставить на свої місця відносно хребта всі кістки та м’язи верхньої частини тулуба. При цьому зменшуються болі в ділянці плечей, зменшується провисання шкіри на руках, яке особливо часто спостерігається у жінок. 

(Далі буде)