СУРКІС ПОЗА ЛОЖЕЮ ПОЧЕСНИХ ГОСТЕЙ,

або ВІДОКРЕМЛЕННЯ ПОЛІТИКИ ВІД ФУТБОЛУ ПО-ЛЬВІВСЬКИ

          Кубковий поєдинок «Карпати» (Львів) — «Динамо» (Київ) ознаменувався цікавими навколоігровими подіями. Невдовзі після матчу до Професіональної футбольної ліги (ПФЛ) України надійшла скарга президента ФК «Динамо», в якій зокрема висловлювалися претензії до львівського клубу з приводу начебто недопуску керівників динамівської делегації в ложу почесних гостей, внаслідок чого віце-президент київського клубу Йожеф Сабо та його колеги «так і простояли весь матч осторонь». 
          Одразу ж була дана офіційна відповідь ФК «Карпати». У ній вказується, що, згідно з регламентом змагань, гості повинні надати заявку на місця у VIP-ложі. Проте її динамівці так і не надали. «ФК «Динамо» взагалі не спромігся повідомити львівський клуб про приїзд власної VIP-делегації хоча б по телефону, — зазначається у коментарі інформаційному центру ФК «Карпати» директора компанії «Карпати Спорт Маркетинг» Ігоря Дедишина. — Про приїзд, очолюваної Йожефом Сабо динамівської делегації, ФК «Карпати» у день матчу дізнався від в. о. голови Федерації футболу Львівської області Ярослава Грися. Саме його, а не когось з представників нашого клубу, VIP-динамівці уповноважили потурбуватися про місця для них у ложі почесних гостей стадіону «Україна». Попри відсутність попередньої заявки, ФК «Карпати» пішов назустріч чотирьом поважним гостям і безкоштовно надав їм чотири перепустки у VIP-ложу. Саме з неї, а не зі «сторони», як висловився Ігор Суркіс, Йожеф Сабо та ще три інших представники ФК «Динамо» в компанії відомого футбольного агента Шандора Варги і Ярослава Грися, спостерігав за грою. Причини, через які Йожеф Йожефович та його колеги відмовилися зайняти запропоновані їм місця у ложі, мені невідомі. За матчем (наголошую, з VIP-ложі, а не деінде) усі четверо спостерігали стоячи.
          Ось такі танці-манці закрутилися навколо львівської ложі для почесних гостей. Гадаю, про деталі та підтекст цього конкретного випадку на стадіоні «Україна» доречніше судити самим очевидцям згаданих подій. Я ж зверну увагу на загальніші моменти VIP-життя-буття Суркісів. Ще свіжі в пам’яті часи, коли вони «ногами відкривали двері» в найвищі державні установи, не кажучи вже про VIP-ложі різних стадіонів України. Арбітри та інспектори змушені були дивитися крізь пальці на наднормову присутність VIP-динамівців на лаві запасних. Особливо любив на ній хизуватися, закинувши ногу на ногу, з цигаркою в зубах Ігор Суркіс. Відтак динамівські знаменитості мимоволі опинялися в ролі почту новоявленого футбольного «генія». А сурколизи на спір робили ставки чи спроможеться їхній пахан «засвітитися» на тренерській лаві того чи іншого стадіону. Таке фрайєрство мало засвідчувати суркісівську всемогутність і безкарність. 
          Нині ситуація докорінно змінилась. Ігор Суркіс завбачливо не приїхав на стадіон, де йому цілком ймовірно організували б «теплий прийом». Та й ПФЛ скаржиться в на недостатньо «тепле ставлення» до своїх заступників. До цього всього варто додати дуже важливу деталь. Вже шостий рік поспіль найвищі посадовці українського футболу незмінно обіймають свої посади: Григорій Суркіс — президент ФФУ, Равіль Сафіуллін — президент ПФЛ. Тобто футбольна влада у нас давно не змінювалася. Натомість за цей час змінилася політична влада. Відтак, Суркіса можна вважати потерпілим внаслідок розмежування політики й футболу. 
Олександр НАКАЗНЕНКО,
співкоординатор Громадського руху «ФУТБОЛ БЕЗ СУРКІСІВ»