ВЖИВАННЯ КАВИ НА РОБОТІ ЗНИЖУЄ ПРАЦЕЗДАТНІСТЬ

Вживання кави на роботі негативно впливає на службовців, перш за все, на чоловіків, запевняють автори дослідження, проведеного Бристольським університетом (Великобританія).

          Вживання кави на роботі негативно впливає на службовців, перш за все, на чоловіків, запевняють автори дослідження, проведеного Бристольським університетом (Великобританія). Ці наслідки настільки сильні, що керівники офісів Великобританії вже замислюються над тим, щоб відмінити перерву на каву. 
          Чашка кави в робочий час замість того, щоб знімати стрес, як прийнято думати, знижує працездатність і утруднює колективну роботу. Єдиним винятком є математики. Згідно з результатами дослідження, кава підсилює розумові здібності тих, хто займається рівняннями і алгоритмами. 
          Вживання кави під час робочої перерви є дуже непродуктивним, перш за все, для чоловіків, які мають особисті проблеми. В цьому випадку кава може посилити вже наявний стрес. 
          Дослідники Бристольского університету Ліндсей Сенклер і Пітер Роджерс провели тест за участю 32 добровольців. При цьому вівся відеозапис того, як вони поводилися. В ході дослідження їм казали, що доведеться пити три різні сорти кави: без кофеїну, тонізуючий і такий, що загострює відчуття стресу. Насправді були лише два сорти кави: звичайний і без кофеїну. 
          Психологи відзначили, що лише у тих, хто пив звичайну каву, виникали труднощі в роботі з колегами.