УКРАЇНЦІ ПРИЙМАЮТЬ РОСІЙСЬКЕ ГРОМАДЯНСТВО

У нинішньому чемпіонаті Росії з футболу тамтешні клуби Прем’єр ліги (вищої ліги) заявили 17 українських гравців. Щоправда, двоє з них у складі «Зеніта» (Санкт-Петербург) значаться російськими громадянами. Це 31-річний Олександр Співак і 36-річний Олександр Горшков.

          У нинішньому чемпіонаті Росії з футболу тамтешні клуби Прем’єр ліги (вищої ліги) заявили 17 українських гравців. Щоправда, двоє з них у складі «Зеніта» (Санкт-Петербург) значаться російськими громадянами. Це 31-річний Олександр Співак і 36-річний Олександр Горшков. Обидва футболісти раніше грали в українських клубах і в складі нашої національної збірної. 
          Проте ні в першого, ні в другого не було перспективи продовжити там виступи під керівництвом Олега Блохіна. Співак потрапив у немилість тренера через прохолодне ставлення до виклику в національну збірну — попервах не всі вірили в успіх команди Блохіна. Горшков, який в тридцять з лишком років дебютував у збірній, був передовсім протеже її колишнього наставника Леоніда Буряка. Хоч цей футболіст і запам’ятався важливим голом у ворота іспанців, його кандидатура автоматично «вибула зі списків» з відставкою Буряка. Зміна громадянства Співаком та Горшковим пов’язана з лімітом на легіонерів у чемпіонаті Росії. До того ж «Зеніт», перемігши за сумою двох матчів французький «Марсель», вийшов до 1/4 фіналу Кубка УЄФА. Наразі це єдиний клуб з пострадянського простору, що продовжує виступи у єврокубках.
          Ще у чемпіонаті Росії 2006 року, який стартував на минулих вихідних, заявлені такі українські футболісти: за «Крилья Совєтов» — Андрій Гусін, «Шинник» — Юрій Дмитрулін і Артем Засядьвовк, «Луч-Енергію» — Дмитро Семочко, ЦСКА — Павло Степанець, «Спартак» (Москва)  — Максим Калиниченко і Єгор Лугачов,  «Торпедо»  — Сергій Кормильцев, ФК «Москва» — Сергій Кобзєв, «Ростов» — Максим Белецький, «Томь» — Андрій Прошин, «Спартак» (Нальчик) — Андрій Порошин, Сергій Пилипчук, Руслан Мостовий і Станіслав Дяченко.