ПІСЛЯ ВИРОБНИЧОЇ ТРАВМИ

Після отримання виробничої травми адміністрація підприємства змусила мене написати заяву про перехід на іншу роботу з меншою платнею. Чи правильно це?
Олег ДЕРЕВ’ЯНКО
_x000D_ м. Городок Хмельницької області

          Відповідно до статті 31 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності» (далі — базовий закон) за потерпілим, тимчасово переведеним на легшу нижчеоплачувану роботу, зберігається його середньомісячний заробіток на строк, визначений ЛКК, або до встановлення стійкої втрати професійної працездатності.
          За згодою потерпілого роботодавець зобов’язаний надати йому рекомендовану ЛКК або МСЕК роботу за наявності відповідних вакансій. Якщо у встановлений ЛКК чи МСЕК строк роботодавець не забезпечує потерпілого відповідною роботою, Фонд соціального страхування від нещасних випадків сплачує працівникові страхову виплату в розмірі його середньомісячного заробітку.
          Середньомісячний заробіток, передбачений частинами першою та п’ятою цієї статті, обчислюється в порядку, передбаченому статтею 34 базового закону, тобто згідно з порядком обчислення середньої заробітної плати (доходу) для розрахунку виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням, затвердженим постановою Кабміну України від 26.09.2001 р. № 1266.
          Крім того, згідно з пунктом 6.2 Порядку призначення та здійснення страхових виплат потерпілим (членам їхніх сімей), затвердженого постановою правління Фонду соціального страхування від нещасних випадків від 31.01.2002 р. №7, якщо працівника за станом здоров’я, відповідно до висновків ЛКК або МСЕК, переведено на легшу нижчеоплачувану роботу, то роботодавець, згідно зі статтею 170 Кодексу законів про працю України, зберігає за ним попередній середній заробіток протягом двох тижнів від дня переведення за рахунок коштів підприємства, організації, установи.
          Починаючи з 15-го дня переведення потерпілого на легшу роботу, зазначені виплати (доплата потерпілому до середнього заробітку, який він мав до ушкодження здоров’я) провадяться підприємством за рахунок страхових внесків до Фонду на строк, встановлений ЛКК або МСЕК.