ЗАЯВА «НАШОЇ УКРАЇНИ» З ЧУЖОГО ГОЛОСУ

Виборчий блок «Наша Україна» оприлюднив заяву з приводу чергової «антисемітської» статті під назвою «Міністр з американської синагоги», яку було розміщено в «Українській газеті плюс», № 6 за 2006 рік.

          Справді, є така стаття у згадуваній газеті. Якби не з’явилася заява блоку «Наша Україна», то після прочитання статті, в якій немає нічого особливого і секретного, тим паче, чогось брехливого і невідомого широкому загалу українців, що повинно було б привернути надзвичайно велику увагу, якби не ця заява. Але після такої заяви, на мою думку — безпідставної, потрібно сказати декілька слів з приводу її змісту.
          Стаття заяви блоку невелика і тому наводжу її текст повністю.
          «Розпалювання міжнаціональної ворожнечі, антисемітизму та ксенофобії окремими керівниками Міжрегіональної Академії управління персоналом (МАУП) на шпальтах підконтрольної їй преси є грубим порушенням прав і свобод людини й кидає тінь на Україну, яка після Майдану стала на шлях демократичних перетворень. Зокрема, у свіжому числі «Української газети плюс» розміщено чергову антисемітську статтю під назвою «Міністр з американської синагоги», яка є агресивним випадом проти представників інших національностей. «Наша Україна» вважає, що така діяльність є неприпустимою в нашій державі, особливо в період, коли відбувається становлення відкритого громадянського суспільства. Після Помаранчевої революції, яка в очах міжнародної спільноти утвердила Україну як серце новітньої демократії, антисемітські випади з боку МАУП згубно впливають на імідж нашої держави та заважають рівноправним і довірчим стосункам із найбільшими у світі державами-партнерами. Такий політичний атавізм, властивий керівництву цього закладу, закріплює міфологічний образ нашої держави як «примітивно-націоналістичної».
          Ми вважаємо неприпустимим паплюження нашої країни перед світовою громадськістю й вимагаємо від керівництва МАУП відмовитися від цієї шкідливої та ганебної для українського народу політики. На початку III тисячоліття параноїдальним поглядам у публічній та політичній сфері не місце!
          Представники всіх національностей в Україні мають право на реалізацію своєї самобутності та розвиток національної та соціокультурної ідентичності. Україна у нас одна!» (Кінець тексту заяви).
          Особисто перечитав ще раз статтю в «Українській газеті плюс», але жодним чином не зміг віднайти з написаного в ній про те, що може призвести до «розпалювання міжнаціональної ворожнечі, антисемітизму та ксенофобії окремими керівниками Міжрегіональної Академії управління персоналом (МАУП)». Також не проглядається жодним чином якесь «грубе порушення прав та свобод людини», тим паче, ніщо не вказує в тексті на те, що вона кидає тінь на Україну, яка після Майдану стала на шлях демократичних перетворень. Не видно з контексту статті, що вона є антисемітською, та ще й з «агресивним випадом проти представників інших національностей». Газета написала тільки загальновідомі факти про те, що міністр оборони України А. Гриценко неголений, начебто із синагоги, висловив своє ставлення до вступу України в НАТО, а також вказала кількість депутатів-євреїв та кількість депутатів мільйонерів. В статті абсолютно немає чогось такого, що може «згубно вплинути на імідж України». Немає і «антисемітських випадів з боку МАУП».
          Політичний атавізм є, але він властивий не керівництву МАУП, а тим хто компонує такі заяви від імені блоку «Наша Україна», і хто при цьому боїться навіть слова на зразок «націоналіст».
Паплюження нашої країни полягає в тому, що наші керівники держави прислухаються до команд із-за кордонів. На початку III тисячоліття параноїдальним поглядам через чужу призму у публічній та політичній сфері не місце! Як не місце засиллю маленького етносу в Україні!
          Я згоден, що представники всіх національностей в Україні мають право на реалізацію своєї самобутності, розвиток національної та соціокультурної ідентичності, і що Україна у нас одна! Але хто довів Україну до того стану, що нею керують зайди-олігархи, а українці на своїй рідній землі відтіснені на узбіччя! Чому вони не мають права на свою самобутність? Чому цю самобутність українця нищать навіть протягом п’ятнадцяти років незалежності? Та ще й хто нищить!
          Ті ж, хто писав заяву від імені блоку «Наша Україна», використали стандартний текст на такі випадки, не вчитуючись у те, що вони засуджують!
          Особисто я не бачу в тексті «Української газети плюс» того, що може призвести до міжнаціональної ворожнечі, антисемітизму, ксенофобії, агресивних випадів і параноїдальних поглядів. Це все маячня замовників таких заяв.
          Проглядається тільки те, що й тут без НИХ не обійшлося, і єврейський етнос має надзвичайно великий вплив на політику української держави!

З повагою
Микола КРАВЧЕНКО