СТОМИЛИСЯ? ПОДИХАЙТЕ АРОМАТОМ ЛИМОНА

Минули часи, коли цитрусові на наших теренах були рідкістю. Нині ринки переповнені апельсинами, мандаринами, лимонами. Ми вже писали про лікарські властивості цих екзотичних плодів._x000D_ Та, виявляється, неабиякий вплив на організм справляють і запахи цих плодів.

Сучасні вчені довели, що аромати всіх цитрусових стимулюють зір, а запах лимона — ще й дихальну систему (покращується прохідність бронхів й збільшується ємність легень). Це підтвердили японські психологи, які намагалися насичувати повітря робочих приміщень ароматами. Досліди довели, що запах лимона, що проникає в кімнату через систему вентиляції, підвищує працездатність і знижує сонливість, що викликана перенапругою. Дослідники провели з операторами комп’ютерів декілька тестів і з’ясували, що при насиченні повітря запахом лаванди кількість помилок при роботі на клавіатурі знижується на 20 відсотків, ще більш корисний запах жасмину — помилок стає менше на 30 відсотків. Проте чемпіоном став звичайний лимон — його запах знижує кількість помилок вдвічі!

Отож гріх не скористатися результатами цих дослідів тим, хто працює за комп’ютером, а також тим, кому доводиться часто перенапружувати очі. Не нехтуйте цим, адже перенапруга позначається на фізичному й психічному стані людини, знижує здатність думати й концентрувати увагу, призводить до передчасного зношування нервової системи.

Щоб цього не трапилося, дихайте лимоном і іншими цитрусовими. Як саме? Як завгодно. Наприклад, можна м’яти біля свого обличчя шкірочку лимона. Якщо бризки потраплять до очей, не страшно — трохи пощипає, зате потім очі матимуть блиск. Так чинили жительки Андалузії, які заради краси закапували очі апельсиновим соком (він менше пече, ніж лимонний). Заодно у красунь поліпшувався зір.

А в древньому Китаї використовували метод магічного «обігріву» дому для встановлення влади над ним. Метод полягав ось у чому: в котел наливали воду й вимочували в ній шкірочки від дев’яти лимонів або апельсинів, а потім тією ароматизованою водою збризкували дім. Вважалося, що так оселя очищається від злих духів. Що вже казати про побічний ефект для здоров’я…

АВІТАМІНОЗ НЕ СТРАШНИЙ, ЯКЩО...
30 г хвої сосни лісової або ялини промити, залити 250 мл окропу, кип’ятити в закритій емальованій посудині 20 хвилин взимку і 40 хвилин влітку, процідити, додати за смаком мед або цукор. Пийте теплий відвар 3-4 рази на день по одній склянці як засіб, що посилює опірність організму і запобігає цинзі. Відвар особливо корисний взимку.