ПСОРІАЗ — НЕ ВИРОК

Ліки від цієї хвороби пацієнти готують самостійно

          Більш, ніж двадцять років Володимир Купчин страждав на псоріаз. Захворів, коли служив на флоті. Які тільки ліки не перепробував, аби зарадити своєму лихові… Хвороба не полишала. Так — в муках — жив. Та трапилася в його житті подія, яка змусила молодого чоловіка набратися духу, в кільканадцять разів примножити свою волю, аби перемогти недугу.
          …Одного разу він повернувся з роботи і ледве не знепритомнів: тіло його дружини було густо всипане виразками. Жінка нічого не сказала, та в очах її було одне: «Це твоя провина».
          Схвильований тим, що трапилося, Володимир терміново звернувся до свого кращого друга за порадою. Ні, той не був лікарем: він був просто друг. І справді сталося диво: мазь, яку він порадив, десь за тиждень допомогла дружині Володимира. На жаль, для його задавненої хвороби ліки виявилися неефективними. Але після цієї події Володимир з людини, що фактично здалася перед лицем тяжкої хвороби, різко змінився. Він зрозумів, що має неодмінно вилікуватись, іншого не дано — і все тут!
          Допомога надійшла сама. Якось співробітники, що знали проблему свого колеги, порадили звернутися до діда з колоритним прізвищем Галушка. За найпершої нагоди сів Володимир на велосипед і поїхав з Ірпеня, де мешкав, до села Луб’янки, звідки знахар. Про всяк випадок і валізу з інструментом захопив: Володимир — інженер-наладник за фахом, не один рік ремонтував людям телевізори… Тільки-но заїхав до Луб’янки, одразу запитав у першого стрічного, де мешкає місцева знаменитість. Йому вказали на сині ворота. За декілька хвилин він уже розмовляв з хазяїном. Щоправда, ту розмову розпочав здалеку. «У вас телевізор працює?»— запитав. Дід зрадів, що майстер сам прийшов. «Зроби мені», — попросив. За якусь годину дід вдоволено сказав: «Він і новим так не показував, — дістав гаманець, а до баби своєї звернувся: «Ганно, став нам на стіл пляшку».
          Та розмова пішла в іншому напрямку. Володимир розповів хазяїнові про своє лихо. А той «розчарував»: «Не Галушка я, звати мене Адам Васильович Борщ. Та ти до Галушки не ходи… Яку освіту маєш?» Дізнавшись, що його співбесідник свого часу політехнічний закінчив, дід Адам сказав одне: «Ти сам собі мусиш зарадити, оскільки голову на плечах маєш». Із собою він дав гостеві декілька довідників з фітотерапії.

          Було тоді Володимирові близько сорока років. Почалася непроста робота самозцілення. Колишній студент політеху зайнявся медициною. Як він сам розповідає, довгі місяці не вилазив з бібліотек, проштудіював багато медичних дисциплін, у тім числі хімію, біологію, гістологію…
          Коли Володимирові виповнилося 42 роки, від хвороби не лишилося й сліду. Про це дізнавалися знайомі, їхні друзі. Деякі з них, хто мав псоріаз, зверталися до Володимира, щоб той допоміг зцілитися. Нині цього чоловіка з вдячністю згадує багато людей, бо саме він допоміг позбутися тяжкої хвороби.
          При зустрічі я запитала у Володимира Купчина:
— Чому виникає псоріаз?
— Є декілька теорій, що пояснюють причину появи цієї хвороби, — каже він. Впродовж не одного десятиліття спостерігаючи за хворими, я зрозумів, що псоріаз — результат порушення обміну речовин. Тому треба лікувати весь організм, а не лише шкіру. Наприклад, у хворого на псоріаз виявлено виразку шлунка чи дванадцятипалої кишки, гепатит, захворювання нирок. Отож не може бути мови про одужання, якщо не вилікувати ці хвороби.
— Чому хімічні препарати неефективні при лікуванні хворих на псоріаз?
— Вони лишень розбалансовують гормональну систему людини. От, наприклад, лікар за схемою призначає засоби. А хворий на час їх вживання переживає якийсь стрес, що супроводжується виділенням великої кількості адреналіну. В цьому разі трапляється небажане: надмір гормонів провокує хворобливі реакції. Дію синтетичних ліків я інколи порівнюю з ударом молотка по лобі, коли треба вбити… комара. На жаль, багато хто із хворих на псоріаз не знає, що чудово допомагає в періоди загострення такий доступний засіб, як обліпихова олія…
          …Ще 1989 року, працюючи в науковому колективі «Відгук», Володимир Купчин подав заяву на свій винахід «Спосіб лікування псоріазу соками рослин». Чиновництво тоді ще Радянського Союзу не цікавили відкриття. Втім, і в теперішній Україні не менш складно запатентувати ті чи ті ліки. Причини тому відомі: процвітає хабарництво, підкуп. «Як результат, — каже Володимир Купчин, — «напрошується висновок, що Верховна зрада, як тепер її називають, спеціально розробила закон щодо патентування винаходів, аби на тому наживались хабарники. Чи варто наголошувати, що таким чином душиться інтелект України?»
          Немало клопотів мій співрозмовник мав і тоді, коли разом з лікарем-онкологом Іваном Власенком виготовив препарат «Біолар» для лікування новоутворень на молочних залозах. Ліки були випробувані на родичах, знайомих. Багатьом хворим жінкам вдалося уникнути операції. Проте й досі той препарат незапатентований з тієї ж причини…
          Мій співрозмовник щедро ділиться рецептом ліків від псоріазу з читачами «Української газети плюс». Найперше він радить вживати всередину організму композицію з таких трав: фіалки триколірної і золототисячника (по 2 ст. ложки), багна болотяного, рутки польової, копитняка європейського, пасльону солодко-гіркого (по столовій ложці). Столову ложку суміші заливають склянкою окропу. Коли настій охолоне, його проціджують. Вживають по 1/3 склянки тричі на день впродовж 3-4 місяців. 
          Разом з тим усім, хто до нього звертається з проблемою псоріазу, Володимир Купчин радить самостійно виготовити мазь з таких компонентів: беруть один білок свіжого курячого яйця, 2-3 ложки квіткового бджолиного меду, одну ложку цибулі ріпчастої і одну десертну ложку соку часнику, 1/3 тюбика дитячого крему, 2 чайні ложки порошку сірки й попелу каштана. Всі компоненти старанно розмішують міксером або вручну, а потім змішують з 0,5 л солідолу жирового (ГОСТ 1033-79 Ж). Розмішують доти, доки маса не стане однорідною.
          «Не варто боятися, що солідол зазвичай використовується як технічний засіб, — зауважує Володимир Купчин. — До його складу входять бавовняні олії, які, очевидно, справляють бажаний лікувальний ефект. В голодівку, розповідають, господині навіть дека солідолом змащували… До речі, в аптеках є засіб, похідний від солідолу — мазь Рибакова. На жаль, її склад значно збіднений, адже фактично це — очищений солідол. Мушу нагадати, що солідол справляє надзвичайний ефект при лікуванні багатьох нашкірних хвороб саме тому, що інтенсивно вбирається шкірою».