СУНИЦЯ І ЛОХИНА УПОВІЛЬНЮЮТЬ СТАРІННЯ МОЗКУ

На думку дослідників з Університету Тафтса, суниця та лохина здатні уповільнити старіння головного мозку і захистити його від шкідливої дії радіоактивного опромінювання. Таких висновків учені дійшли в результаті тривалих експериментів з лабораторними щурами.

В ході дослідження 60 молодих самців щурів було розділено на три підгрупи, перша з яких отримувала звичайні корми, а друга і третя — корми, збагачені екстрактами суниці і лохини.
Через два місяці після початку годування половина щурів з кожної групи була опромінена радіацією, що, за задумом вчених, повинно було прискорити процеси старіння мозку тварин. Друга половина гризунів не опромінювалась.
Після цього піддослідних тварин навчали пересуватися лабіринтом, конфігурація якого мінялася кілька разів в ході навчання. На завершення дослідження учені зміряли концентрацію дофаміну в тканинах головного мозку щурів. Дофамін — нейромедіатор, що виробляється організмом. Від його кількості безпосередньо залежать пам’ять і увага.
Найнижчі рівні дофаміну були виявлені у щурів, що піддавалися опроміненню і не отримували екстракту ягід. Ці тварини також значно гірше орієнтувалися в лабіринті. В той же час опромінені щури, що отримували екстракти обох видів ягід, проходили через лабіринт не гірше, ніж ті, які не опромінювалися, а рівень дофаміну в їхньому головному мозку також відповідав нормі.
За словами координатора дослідницького проекту Барбари Шукитт-Хейл, під час експерименту не було виявлено значних відмінностей у властивостях екстрактів лохини та суниці, хоча відомо, що ці ягоди володіють різними складами живильних елементів і можуть по-різному впливати на стан головного мозку. Крім того, дослідники не впевнені, що результати дослідів з гризунами можна переносити на людей.