СТАЛОСЯ ТЕ, ЩО МАЛО СТАТИСЯ

Іспанська «Барселона» виграла Лігу чемпіонів. У фінальному матчі каталонці з рахунком 2:1 здолали лондонський «Арсенал». Власне, сталося те, що мало статися, хоча й не так легко, як гадалося. «Барселону» одразу визначили фаворитом цієї пари. І справа не тільки в тому, що каталонський клуб в Європі титулованіший за лондонських канонірів (до цієї зустрічі на рахунку «Барселони» була перемога в Лізі чемпіонів, чотири Кубка кубків, два Суперкубки та два Кубки УЄФА проти одного Кубка кубків у «Арсенала»). Переможна хода команди Франка Райкаарда у нинішній Лізі чемпіонів та чемпіонаті Іспанії (який «Барселона» виграла достроково) наводила на думку, що тільки якесь диво може допомогти «Арсеналу» виграти в цьому фіналі на полі паризького «Стад де Франс».
Воно в значній мірі посприяло англійцям. Причому так, що розв’язка настала тільки за 15 хвилин до завершення другого тайму. До цього розвиток подій складався сприятливо для «Арсеналу». На 20-й хвилині німецький воротар канонірів Йєнс Леман недозволеним прийомом перервав вихід сам на сам камерунця Ето’О. Норвезький рефері Хауге поспішив свиснути й вберіг порушників правил від голу в їхні ворота. Проте змушений був вилучити голкіпера англійців. Вони й за рівних складів не дуже прагнули атакувати, а в меншості й поготів. Проте навіть відсиджуючись в обороні «Арсенал» спромігся повести в рахунку. Після навісу з вигаданого арбітром штрафного Сол Кемпбел головою вразив ворота Вальдеса.
Такий поворот подій ускладнив життя «Барселоні», проте додав чималої інтриги зустрічі. Каталонці продовжували атакувати, проте ближче до завершення другого тайму стали нервувати. Зокрема, не виходили влучні удари зі штрафних у зіркового бразильця кращого гравця Європи минулого року Рональдиньо. Мазав з вигідних позицій французький нападаючий «Барселони» Людовік Жюлі.
Справу виправили гравці, яких Райкаард випустив на заміну. Швед Хенрік Ларсон додав прагматизму в атаках «Барселони». Його пас на Ето’О завершився результативним ударом по воротах. Натхненні довгожданим успіхом каталонці за п’ять хвилин знову провели результативну атаку. Цього разу сам відзначився гравець, що незадовго вийшов на заміну. Бразилець Белетті з гострого кута пробив поміж ніг голкіпера «Арсенала» Альмунію — 2:1.
Ситуація на полі докорінно змінилася. Тепер вже «Арсенал» змушений був іти в атаку, а каталонці навпаки не поспішали форсувати події. Команда, що полюбляє довго контролювати м’яч, а в цій ситуації, що називається, сам Бог велів. Подовгу розігруючи комбінації по всьому полю, підопічні Франка Райкаарда наче знущалися з безпорадного «Арсенала», наближаючи в такий спосіб заслужену перемогу в Лізі чемпіонів-2006.