УТОПІК ШУКАЄ ГЕРОСТРАТА РОКУ

На жаль, пам’ятки історії та культури в Україні продовжують руйнувати, а руйнівники зберігають анонімність. В кращому разі стає відомою фірма-замовник, що забудовує заповідні історичні території, нищить пам’ятки. Проте ніхто не назве вам власника фірми. А це відомі в країні підприємці, за сумісництвом народні депутати, урядовці або наближені до влади люди. Майже ніколи в скандальних історіях не фігурує прізвище посадовця, який дозволяє руйнувати культурну спадщину.
Але країна повинна знати своїх «героїв». З цією метою Українське товариство охорони пам’яток історії та культури (УТОПІК) оголошує конкурс на звання «Герострат року». Це звання присуджуватиметься творчим групам і окремим особам, чия діяльність або рішення призвели до знищення чи спотворення об’єктів культурної спадщини, їхнього історичного оточення.
Подання на здобуття звання здійснюється місцевими організаціями УТОПІК, органами місцевого самоврядування, громадськими організаціями, творчими спілками та засобами масової інформації.
Обговорення кандидатів відбуватиметься із залученням громадськості та висвітлюватиметься в ЗМІ.
Матеріали надсилати до 15 листопада поточного року на адресу Українського товариства охорони пам’яток історії та культури: 01015, м. Київ-15, вул. Січневого повстання, 21, корпус 19, «Комісії з присудження звання «Герострат року».
Перелік лауреатів оприлюднюватиметься в ЗМІ.
Положення про звання «Герострат року» опубліковано в журналі УТОПІК «Відлуння віків», № 2 за 2005 рік. 

Анатолій ЗБОРОВСЬКИЙ