ЗМІНА «ХРЕЩЕНОГО БАТЬКА», або ЧИ ВИВЧАТИМЕ ШЕВЧЕНКО КИТАЙСЬКУ?

Гравець довго «відпирався», але врешті-решт заявив про намір переїхати до Лондона у зв’язку з сімейними обставинами. «Моє рішення ніяким чином не пов’язане з грошима чи проблемами «Мілана», — заявив Шевченко. «Очевидно, що англійська мова переважила італійську, — констатував підсумки переговорів з Андрієм керманич міланців Галіані. — Ми до останньої хвилини намагалися переконати його залишитися… Це найболючіше розставання відтоді, як я працюю в «Мілані».
За час виступів у цьому клубі Андрій Шевченко у чемпіонаті Італії забив 173 голи. У Лізі чемпіонів довів свій бомбардирський доробок до 52 голів, ставши найкращим голаедором за всю історію цього турніру. У складі «Мілана» Шевченко 2003 року став переможцем Ліги чемпіонів, 2004 року — чемпіоном Італії. За підсумками того ж року, згідно з опитуванням французького тижневика «Франс футбол», Андрія визнали найкращим гравцем Європи.
Виступаючи в «Мілані», Андрій познайомився з американською моделлю Крістін Пазік. 2004 року у них народився син, якого назвали Джорданом. А хрещеним батьком став на той час, як би сказали у нас, «почесний президент» міланського клубу Сильвіо Берлусконі. Та навіть це кумівство не втримало Шевченка у «Мілані».
Власне, такого повороту подій варто було чекати. В юнацькі роки Андрій Шевченко, ще опановуючи ази футболу, віддав перевагу поширенішій і престижнішій в пострадянському футбольному середовищі російській мові перед батьківською — українською. Потім, коли гравцю основного складу київського «Динамо» та збірної України почали надходити пропозиції з «Мілана», він швидко опанував італійську, надавши їй перевагу перед російською. Через сім років російський мільярдер чукотського походження Роман Абрамович створив «переконливі умови» для вивчення Шевченком англійської. Цікаво, якщо через кілька років у Китаї чи Японії футбол сягне такого розвитку, що місцеві клуби запрошуватимуть зірок світового рівня, чи зможе опанувати Андрій ще й тамтешні мови?
 
Олександр НАКАЗНЕНКО