№ 44 (92) / 7-13 грудня 2006

Микола ТОМЕНКО: «УКРАЇНА БУДЕ УСПІШНОЮ ЛИШЕ ЯК ДЕРЖАВА ПОЛІТИЧНО ТА ЕКОНОМІЧНО САМОСТІЙНИХ ЛЮДЕЙ»

1 грудня 1991 року відбувся Всеукраїнський референдум, на якому 90,32% громадян, що брали участь у голосуванні, підтримали Акт проголошення незалежності України. З того часу минуло 15 років. Що змінилося в Україні?

АКАДЕМІЮ НАУК ПУСТИЛИ НА ПРОДАЖ?

Кандидати наук переселилися на рвані матраци на тротуарі. У понеділок вони грілися гарячим чаєм і готувалися до лекцій просто на асфальті перед президією Національної Академії Наук.

ВЛАДА І МИ

ГОЛОДОМОР — ГЕНОЦИД. ЩО ДАЛІ?

Президент України Віктор Ющенко назвав прийняття Верховною Радою Закону «Про Голодомор 1932-1933 років в Україні «історичним рішенням». При цьому Глава держави наголосив, що «воно не спрямоване проти когось», а лише «повертає українцям національну пам’ять про тих 10 мільйонах невинно убієнних в 1932-33 роках».

ДЕ ПРОПАДАЮТЬ БЮДЖЕТНІ КОШТИ

Виступ заступника Генерального прокурора України Тетяни Корнякової на засіданні уряду Значних втрат бюджет зазнає через те, що ринок землі перебуває в тіньовому секторі. Номінальна вартість однієї сотки земельної ділянки в Ялтинському гірському заповіднику сьогодні становить від 300 до 600 грн., хоча ми з вами знаємо, що комерсанти вже продають землі на Південному березі Криму, тим більше в заповіднику, починаючи з 10 тис. дол. за сотку.

СВІТ

НАЩАДОК КИЇВСЬКОГО ГУБЕРНАТОРА МОЖЕ СТАТИ ПРЕМ’ЄРОМ КАНАДИ

Лідером ліберальної партії Канади та наступним канадським прем’єр-міністром може вперше стати нащадок російських дворян Майкл Ігнатьєв, родичі якого поховані в Україні.

ПРАВІ РАДИКАЛИ ОБУРЕНІ ВИЗНАННЯМ ГОЛОДОМОРУ ГЕНОЦИДОМ

Посольство України в Москві закидали димовими шашками представники праворадикальних організацій — Євразійського союзу молоді і Націонал-більшовицького фронту.

АНДРУХОВИЧУ ВРУЧИЛИ АНГЕЛА І 150 ТИСЯЧ ЗЛОТИХ
ПРЕДСТАВНИКИ УКРАЇНСЬКИХ ЕМІГРАНТСЬКИХ ОРГАНІЗАЦІЙ У США ЗАКЛИКАЛИ БОЙКОТУВАТИ ВІЗИТ ПРЕМ’ЄРА ВІКТОРА ЯНУКОВИЧА

Про це йдеться в заяві громадської організації українців, що живуть в Америці «Помаранчева хвиля».

У ЛУГАНСЬКУ СТУДЕНТ СУДИТЬСЯ ЗА ПРАВО ВЧИТИСЯ УКРАЇНСЬКОЮ МОВОЮ

СВІТОГЛЯД

«ДОКИ БЕЗХРЕБЕТНЕ «НАРОДОЛЮБСТВО» НЕ ОБЕРНЕТЬСЯ В АГРЕСИВНИЙ НАЦІОНАЛІЗМ, ДОТИ НЕ СТАНЕ УКРАЇНА НАЦІЄЮ»

До 80-річчя виходу праці Дмитра Донцова «Націоналізм»

ЛИСТИ

ЗНАХІДКА НА СМІТНИКУ ІСТОРІЇ
ПЛЮВОК В ДУШУ

Країна відмітила чергову, 73-тю, річницю Голодомору. Не кожна людина похилого віку могла дивитися на все те, що проходило, без валідолу і примиритися з безсердечною байдужістю нашого «демократичного суспільства».

Афоризми

УРОКИ ІСТОРІЇ

ПРІЗВИЩЕ БАТЬКА НЕ ДОЗВОЛЯЛОСЯ Й ЗГАДУВАТИ

Я — журналіст із 40-річним стажем. Закінчивши навчання у Київському університеті імені Т. Г. Шевченка, отримала диплом з відзнакою. У 1953 році почала працювати в «Останніх вістях» українського радіо. Через кілька років була прийнята на роботу в редакцію газети «Культура і життя» — у роки керівництва нею відомого українського поета і ветерана війни Петра Микитовича Біби.

МІСТИКА СКІФСЬКИХ РЕЧЕЙ

За часи Незалежності колекціонування «чорної археології» стало модною фішкою багатьох людей. На одному із легальних ринків «археологів» в Києві в останню суботу місяця можна побачити самого Віктора Ющенка — тлумача Трипільської спадщини.

ХТО НАС ГОДУЄ «МУСЬОЙ-ПУСЬОЙ»

КУЛЬТУРА

Лариса БУХОНСЬКА: «ХОР НЕ МОЖЕ ЗАЛИШАТИСЯ ЗАКАМ’ЯНІЛИМ»

КОНСУЛЬТАЦІЇ

КОНСУЛЬТАЦІЇ
БАТЬКИ, НЕ ПРИВЛАСНЮЙТЕ СВОЇХ ДІТЕЙ!

Дитиною бути складно. Надто у сім’ї, де дорослі забувають, що діти – не їхня власність, а найперше є дітьми Божими…

ЧУДОДІЙНА РАННЯ РЕАБІЛІТАЦІЯ

Третього грудня Україна разом із світовим співтовариством відзначила Міжнародний день інвалідів. Ця дата – нагадування всім нам про обов’язок виявляти милосердя до інвалідів, або, за європейською термінологією, «людей з особливими потребами», людей, які найбільш соціально вразливі. Більшість з них не може повноцінно жити через соціальні та фізичні бар’єри. Україна, ставши на цивілізований державний шлях, намагається послідовно долати ці бар’єри.

СПОРТ

«ШАХТАР» – У КУБКУ УЄФА
«ЗОЛОТИЙ М’ЯЧ» В ІТАЛІЙЦЯ КАНАВАРО

Цього року присудження традиційного щорічного призу тижневика «Франс Футбол» не мало звичного ажіотажу. Ця повсякчас непересічна футбольна подія цього разу набула певного тривіального відтінку. Воно й не дивно. Адже фактично не було боротьби яскраво виражених претендентів. Навіть якогось одного чітко вираженого номінанта не спостерігалося.

ФУТБОЛУ СТАЛО БІЛЬШЕ… НА ОДИН БУДИНОК
ЯКЩО ЛІКАР ДАЛЕКО…
ХВОРОБА, ЯКОЇ НЕ ВАРТО СОРОМИТИСЯ, або ЧОМУ ХВОРІ НЕ ПОСПІШАЮТЬ ДО ПРОКТОЛОГІВ

За задумом Господнім людина створена досконалою істотою, а отже в будові її тіла немає органів, яких варто соромитися. Так мало би бути. На жаль, в реальному житті все відбувається інакше.

МОЗАЇКА

КОНЦЕРТНИЙ ТУР СЕСТЕР ТЕЛЬНЮК ЗАХІДНОЮ УКРАЇНОЮ

Сестри Тельнюк напередодні Святого Миколая вирушають у свій перший після тривалого затишшя концертний тур в Україні.

ЦІХИ ТИЖНЯ

ЦІХИ ТИЖНЯ