Степаненко повідомив, що йому відомий зміст цього протоколу, оскільки допит відбувався у його присутності.
«Я знаю особисто Б. і підтримую з ним зв’язок. Скажу навіть більше – сьогодні зранку я розмовляв з ним. Я знаю, де він перебуває, і, якщо треба буде, зможу вивести його на телебачення», – сказав Степаненко.
«У мене немає підстав не довіряти Б., тому що він знає нюанси, зокрема, про діяльність Народного руху, про які непосвячений би не знав», – додав він.
На питання про те, що Сівкович назвав Б. психічно нездоровим, Степаненко відповів: «Це не так. Я багато поїздив з ним по справі Чорновола, ми провели багато часу разом. Не треба робити з Б. душевно хвору людину, хоча спроби цього були».
«Я запитав дозволу у Луценка, чи можемо ми перевірити Б., і я на 32 дні поселив його на стаціонар в одну з лікувальних установ МВС. Я попросив начальника медслужби, щоб його комплексно перевірили, по всіх напрямках. І у мене є медичний висновок, що він здоровий, і немає жодних ознак хвороби».
На питання, чи перевірявся Б. окремо на психічні захворювання, Степаненко відповів ухильно. За його словами, Б. протягом 32 днів перебував під наглядом лікарів, і вони не побачили в ньому жодних відхилень від норми.
Також Степаненко повідомив, що у 2000 році представники тодішньої влади примушували одного лікаря дати висновок, що Б. – хворий, «однак той не підкорився, написавши, що це – нормальна людина».
Степаненко повідомив, що допит проводився старим слідчим Генпрокуратури у справі Чорновола, але не в приміщенні цього відомства і навіть не в Києві. «Б. переховується, оскільки була спроба його витягнути і передати в Росію», – зазначив колишній помічник Луценка.
Степаненко додав, що у Б. немає документів після описаних ним у протоколі подій 1999 року, коли він намагався дати свідчення в СБУ, і арешту, який стався після цього. За словами Степаненка, у Б. забрали два паспорти і посвідчення водія.
«Я робив спробу відновити йому документи, але досі стоїть картка, що він у розшуку», – додав Степаненко. За його словами, Б. фігурував у кримінальній справі, пов’язаній з його попередньою підприємницькою діяльністю. Справу начебто закрито, але картку розшуку не знято, додав Степаненко.
Саме тому, за словами Степаненка, Б. лежав у госпіталі під іншим прізвищем.
Степаненко також натякнув, що знати про роль Б. у справі Чорновола може ще один депутат.
Зокрема, у відповідь на коментар Сівковича Степаненко сказав, що зараз він перебуває у одній фракції з Миколою Джигою, який був першим заступником міністра внутрішніх справ Юрія Кравченка.
«Як ви знаєте, Б. був затриманий людьми зі спецпідрозділу «Сокіл». А «Сокіл» – це не «Беркут», вони не займаються хуліганами. Дати команду про підключення «Сокола» міг тільки перший заступник міністра внутрішніх справ – начальник УБОЗу, яким на той час був Джига».
Степаненко також підкреслив, що «свідчення Б. – це непрямі свідчення у справі Чорновола, бо до ДТП, в якій загинув лідер Народного руху, він не мав стосунку». «Він готував цей замах, але відмовився його виконувати», – додав колишній помічник керівника української міліції.
За словами Степаненка, він хотів, щоб із Б. особисто зустрівся Юрій Луценко, але від цієї ідеї довелося відмовитися: «Тому що це не рівень міністра внутрішніх справ – зустрічатися зі свідками».