ІНТЕЛЕКТ БУША НА РІВНІ ВИПУСКНИКА КОЛЕДЖУ

Середній коефіцієнт інтелекту (IQ) Джорджа Буша, нижчий ніж у всіх президентів США від початку XX століття, окрім одного. Про це свідчать результати психологічного дослідження, стверджує The Times.

«Він безумовно розумний, в усякому разі, достатньо кмітливий, щоб бути президентом Сполучених Штатів», — говорить психолог з Каліфорнійського університету Дін Кіт Симонтон.
Проте він за інтелектом поступається решті всіх президентів за останні 110 років, за винятком Уоррена Хардінга, який був господарем Білого дому нетривалий час в 1920-х і вважається невдахою серед президентів.
IQ Буша, за оцінками учених, приблизно на 20 пунктів нижчий, ніж у його попередника Білла Клінтона.
Симонтон склав таблицю інтелектуального рівня президентів на основі даних, зібраних іншими дослідниками. У своїй статті в журналі «Політична психологія» він пише, що, за різними оцінками, показник IQ Буша — десь між 111,1 і 138,5, тобто приблизно 120, «що є середнім IQ випускника коледжу в США».
IQ Клінтона оцінюється в 135,6-159 балів, а Рональда Рейгана — в 118-141,9. Джон Квінси Адамс, який був президентом в 1825-1829 роках, — найрозумніший, його IQ складає від 165 до 175.
Дані, якими користувався Симонтон, були отримані шляхом дослідження і аналізу описів особи в біографічних джерелах. Це науково визнана система, яка називається «Історіометричне дослідження».
Буш може бути «набагато розумнішим», ніж стверджують дослідження, каже Симонтон, але його здатність до фантазії, здатність генерувати нові ідеї та цінності шокує. «А цей чинник міцно асоціюється з інтелектом».  Показники Буша за цим параметром рівні нулю, тоді як у Клінтона — 82, у Джона Кеннеді — 95, у Аврама Лінкольна — 95, у Томаса Джефферсона — 99,1. Таким чином, Буш опинився на останньому місці серед президентів.
У Буша низький показник з «інтеграційної комплексності». «Люди з низьким показником з інтеграційної комплексності можуть бачити речі з однієї-єдиної точки зору — своєї власної».
«Показники Буша, — каже вчений, — відповідають показникам екстремістів на зразок ісламського фундаменталіста в керівництві «Талібану» або «Аль-каїди», за винятком Усами Бен-Ладена, у якого вони ще нижчі».