ЩОБ БУТИ САМИМ СОБОЮ

ЧОМУ ТАК БАГАТО НИНІ ЧОЛОВІКІВ З «ХВОСТАМИ»?
Придивіться уважніше насамперед до себе, потім до своїх близьких і далеких родичів. Елементарні спостереження вочевидь схилять вас зробити висновок, що поділ на чоловіків та жінок — надто відносне в сучасному світі поняття. Умовно поставте в одну шеренгу жінок з короткими, «під хлопчика» стрижками, в брюках, в іншу — чоловіків молодих і не зовсім, з хвостами волосся…. Це лише найтиповіші риси неспівпадіння статі і зовнішніх виявів, що одразу впадають в око. А скільки психологічних характеристик переплуталося-змішалося у представників різних статей! Різкі, напористі, імпульсивні за характером представниці (язик не хоче промовляти наступних слів) прекрасної статі й м’які, тендітні, беззахисні представники так званої сильної статі.
Скажете, нічого страшного, мовляв, такий етап нині переживає людство, коли розширюються поняття, зникають традиційні уявлення, що існували тисячоліттями?
Кожен має право робити свої висновки, а от відомий на теренах СНД цілитель Анатолій Маловічко вважає, що бодай найменша невідповідність своїй статі є проявом хвороби і викликана вона розладом в діяльності ендокринної системи.
Те, що жінка хоче постійно носити коротку стрижку, а чоловік — довгу, може свідчити не про індивідуальний естетичний смак, а про: в першому випадку — наявність надмірної кількості чоловічого гормону — тестостерону, а в другому випадку — жіночого гормону — естрогену.
Для ідеального здоров’я, яке допоможе людині відчувати сповна радість буття, важливо, аби був витриманий баланс цих обох гормонів в тій нормі, як це було першопочатково задумано природою.
Чому ж трапився дисбаланс, що характерний майже для кожної сучасної людини? Анатолій Маловічко вважає, що причиною тому є забруднення довкілля, у тім числі й організму людини. Отож, щоб навести порядок в організмі, насамперед треба очистити його. В даному разі мова йде про найбільш витончені з-поміж усіх інших органів та систем — залози внутрішньої секреції (щитовидну, наднирники, гіпофіз).
«Більшість з нас, і навіть самі цілителі, вживають ліки й трави навмання: пощастить чи не пощастить. Отож якщо пощастить, то
в організмі виробляється гормон, якого не вистачало, і баланс енергій відновлюється, людина одужує. А якщо ні, і ми до надлишку тестостерону додаватимемо іще цього гормону, то пацієнт помре, а горе-лікар лише розведе руками».
ЧОЛОВІК СИЛЬНІШИМ НЕ СТАНЕ, ЯКЩО В ЙОГО ОРГАНІЗМІ ВИРОБЛЯТИМЕТЬСЯ БІЛЬШЕ ТЕСТОСТЕРОНУ
Анатолій Маловічко зауважує, що кожен, хто бажає, може самостійно визначити, яких гормонів у нього більше: чоловічих чи жіночих.
Отож якщо у вас більше норми естрогенів (жіночих гормонів), то про це може свідчити наявність таких симптомів і хвороб: закрепи, атонія кишечника й жовчного міхура, гастрити зі зниженою й нульовою кислотністю, цистити, вегетодистонія, невралгія, розсіяний склероз, бронхіальна астма, варикоз, діабет, зоб, ожиріння, набряки, тромбофлебіт, гепатит, жовчокам’яна хвороба, злипання кровоносних судин, інфаркти, ліві інсульти.
Зовсім не краща перевага в інший бік, коли в організмі більше норми чоловічого гормону — тестостерону. До речі, думка про те, що більша норми кількість цих гормонів піде на користь саме чоловікам, є хибною. Проте дехто впевнений, що чим більше тестостерону, тим більш мужнім є чоловік.
Так само й з естрогенами: якщо їхня кількість вища норми, то жінка від цього не зробиться жіночнішою: вродливішою, спокійнішою, лагіднішою. Все відбувається якраз навпаки: чим більший дисбаланс, тим більша ймовірність захворіти.
Щодо хвороб і їх симптомів, які характерні для людей з надлишком тестостерону. Це: гастрити з підвищеною кислотністю, проноси, праві остеохондрози, артрити, артрози, простатити й хвороби статевих органів, імпотенція, гемофілія, камені в правій нирці, інфаркти, правосторонні інсульти, міжреберна невралгія, радикуліти. Щодо психологічних особливостей, то люди з надлишком тестостерону характеризуються агресивністю, збудливістю, прискореним пульсом.
ПОМІНЯЙТЕ ХАРЧІ — З’ЯВЛЯТЬСЯ ГОРМОНИ, ЩО БУЛИ В ДЕФІЦИТІ
Здавалося, чого б простіше: досягти балансу тих і тих гормонів за допомогою сучасних фармацевтичних засобів. Їх же нині предостатньо. Та Анатолій Маловічко не радить вдаватися до синтетичних лікарських засобів. Він переконаний, що надзвичайно ефективними є ліки, що їх дарує Природа.
Отож якщо у вас надлишок жіночих гормонів, найперше, сядьте на спеціальну дієту що допоможе організмові випрацьовувати чоловічий гормон. Вона має тривати не менше, ніж два-чотири тижні. В цей період їжте м’ясо птиці, рибу, яєчний омлет, ікру. Зрозуміло, що м’ясо й рибу не потрібно смажити, а лише тушкувати або запікати в фользі. І жодних копченостей, бульйонів. Останнє, як ввважає А. Маловічко, має стати правилом на все життя.
При цьому м’ясо треба їсти з великою кількістю сирих овочів, натертих на дрібній тертці. І ще. Подовше пережовуйте їжу, аби травлення було якомога здоровшим.
Щодо інших продуктів.
КАШІ
Найкраще підходять для цієї дієти: гречана, перлова, ячна, кукурудзяна.
Краще за все звечора підсушити крупу на сковорідці, потім змолоти в кавомолці, настояти впродовж ночі в термосі, заливши окропом. Вранці таку кашу варять не більше п’яти хвилин.
За смаком додають мед, рослинну олію, розмочені сухофрукти.
БОБОВІ. Корисні горох, квасоля, соя. Оскільки це досить важка їжа, краще всього вживати її, як і м’ясо, у фази добової активності шлунку: з 7.00 до 8.00 ранку, або з 19.00 до 20.00 вечора.
ЗЕЛЕНЬ. Сміливо їжте щавель, петрушку, шпинат, кріп, огірки. Також будуть корисні будь-які горіхи, крім арахісу.
ФРУКТИ. Їжте лимони, апельсини, яблука, виноград, вишню, аґрус, смородину, брусницю, суницю, журавлину. Ці фрукти допоможуть створити в організмі кисле середовище, що сприяє виробленню чоловічого гормону тестостерону.
ЗРОЗУМІЛО, ЧОМУ ЖІНКИ ЛЮБЛЯТЬ ТІСТЕЧКА
Коли ж у вас, незалежно від того, до якої статі належите, випрацьовується недостатньо жіночого гормону, слід перейти на лужну дієту, яка мусить тривати два-чотири тижні. Що ж до неї увійде? Неодмінно хліб грубого помолу, борошняні продукти і, як не дивно, солодощі — але все в дуже помірних кількостях.
КАШІ. Рис, пшоно систематично. Один раз на тиждень — манна, пшенична.
ОВОЧІ. Картопля, морква, буряк, ріпа, редис, буряк, часник, хрін, перець, кабачки, гарбуз.
БОБОВІ. Виключно чечевиця у вигляді супу або солодкої пасти.
ФРУКТИ. Малина, калина, банани, хурма, фініки, ізюм, інжир, груші, кавуни, грейпфрути.
Чудово, якщо серед трав, які наводяться нижче, виберете 14 найменувань і приготуєте з них настоянки.
Отож лужну реакцію мають: кмин, валер’яна, душиця, дев’ясил, звіробій, золототисячник, календула, кропива, мати-й-мачуха, цвіт липи, м’ята, кульбаба, березові бруньки, бруньки сосни, пустирник, ромашка, деревій, чебрець, чистотіл, череда, шавлія.
Ендокринну систему називають останньою надією організму, настільки важливу функцію вона виконує. Органи, що її представляють — щитовидна залоза, наднирники, гіпофіз — дуже мініатюрні. Поперечний розмір щитовидки становить 50-60 мм, довжина наднирника — 40-60 мм, а гіпофіз за розміром — як вишенька… Всі вони виконують найтоншу, можна сказати, ювелірну роботу налаштування всього організму на сприйняття «чоловічих» і «жіночих» енергій, що йдуть із космосу.
Гріх не дбати про них.
Тетяна ОЛІЙНИК