№ 22 (70) / 8-15 червня 2006

ГАЗЕТУ ДОСТАВЛЯЮТЬ З ПЕРЕБОЯМИ
«Я ВАМ ПИШУ...»

Президентові України Ющенку В.А.

«МОРАЛЬ» І «ПРАВДА» ЧЕРНОВЕЦЬКОГО

До нашої редакції звертаються дописувачі з проханням роз’яснити, який судовий спір мав місце між Леонідом Черновецьким, нинішнім Київським міським головою або як його ще називають «мером-пенсіонером» (оскільки на виборах міського голови за нього голосували у переважній більшості люди пенсійного віку) і Міжрегіональною Академією управління персоналом (МАУП). Суть спору полягала в наступному.

НОВІ МЕРИ, НОВІ ПРОБЛЕМИ

Позаду перші вибори суто за пропорційною системою. Нині політологи, журналісти, господарники і самі політичні партії активно аналізують отримані результати. Те, що робота Верховної Ради за новим розподілом відповідальності депутатського корпусу поліпшиться, сумнівів небагато. А ось більшість обласних, міських і районних рад опинилися у складному становищі. Територіальні громади в один голос заявляють, що вибори проведені з порушенням їхніх конституційних прав. У Конституції чітко говориться, що районні, міські і обласні ради представляють спільні інтереси територіальних громад, а не політичних партій.

УРЯД ХОЧЕ ВИДОВИЩ, А НЕ ХЛІБА
СЛУЖБУ БЕЗПЕКИ УКРАЇНИ ЗДАЄ КЛАНАМ МОСКВИ ЇЇ КЕРIВНИК IГОР ДРIЖЧАНИЙ

Погідний день грудня 2005 року. Центр Києва. На вулиці Малопідвальній паркується 600-й «Мерседес», із представницького авто виходить не менш представницький чоловік. Сотню метрів він проходить пішки сам — до рогу Володимирської. При цьому якось ніби сторожко роззирається на різні боки. Біля кам’яного будинку Служби безпеки України його зустрічає солідного виду мужчина. Вони проходять усередину...

РОЗДЕРИБАНЮЮТЬ НАВЧАЛЬНУ БАЗУ ЛІЦЕЮ
Роман КРУЦИК: «ЗА ІНСТИТУТ НАЦІОНАЛЬНОЇ ПАМ’ЯТІ ЩЕ БУДЕ БОРОТЬБА»
ТРИ ПЕРЕМОГИ ЄВГЕНА КОНОВАЛЬЦЯ

До 115-річчя від дня народження

«НОВА ПРОЗА»: МІФИ І РЕАЛЬНІСТЬ

Щоразу, беручи до рук перо, письменник з величезною надією, а, може, вже і без надії сподівається, що скептичні настрої читача поступляться вірі у невідворотне майбутнє. Проте, замість цього усе впевненішим і закоренілим видається Гегелеве спостереження з приводу написання нехай і газетної статті — цей, здавалося б, метафізичний і всепоглинаючий процес, він порівнює з жуванням соломи. Що ж, правда хоч і очі коле, але точніше годі й вигадати. Та проте…

ПРО ЖИТТЯ СЕЛЯНИНА НЕ ЗГАДУЄТЕ

Добрий день, шановні працівники редакції «Української газети». Вашу газету передплачую майже з дня її народження. Прочитаю її — і відношу в сільську бібліотеку.

РЕГІОНАЛИ ПРОТИ КОБЗАРЯ

Цього року Міжнародне Шевченківське літературно-мистецьке свято «В сім’ї вольній, новій…» відбувалося на Одещині. Літературні традиції українського Причорномор’я вельми давні, тягнуться вони ще з часів, коли римський імператор вислав сюди опального поета Публія Овідія Назона. Змінюються тисячоліття й епохи, проте лишаються приблизно ті самі погляди можновладців на поетичне слово, особливо якщо воно бунтівне й надто «незручне» для власть імущих; в такому разі вони готові все зробити, аби те слово притлумити, примусити його мовчати.

ЄВРОПЕЙСЬКІ ХУДОЖНИКИ ЗБИРАЮТЬСЯ В СЛОВАЧЧИНІ

28 травня нинішнього року в залах Українського фонду культури в Києві відкрилася виставка живопису художників з України, Італії та Словаччини. Всі вони — учасники міжнародних щорічних пленерів у Словаччині. Участь у пленерах українських митців організовує київський живописець Б. М. Федоренко.

ЧОРНІ АРХЕОЛОГИ ЗНИЩИЛИ В КРИМУ СТАРОГРЕЦЬКЕ ПОСЕЛЕННЯ
ЇЇ ВЕЛИЧНІСТЬ ГЛИНА!
КАРТИНИ УКРАЇНСЬКОГО ХУДОЖНИКА ДОПОМОЖУТЬ ОНКОХВОРИМ ДІТЯМ
ЄВРОПЕЙСЬКЕ «СРІБЛО» — РАДІСТЬ І НЕВДОВОЛЕННЯ
МАЙСТЕРНІСТЬ Є. ЧИ ВИСТАЧИТЬ ЗАВЗЯТТЯ?
Консультації