УБОЗ УЗЯВ СЛІД РАБИНОВИЧА

Як стало відомо «ТЕМІ», 22 травня УБОЗ Києва затримав двічі судимого громадянина, який запевняв, що йому відомі імена виконавців і замовників побиття президента МАУП Георгія Щокіна в жовтні 2004 року. За його словами, виконавцями керував начальник служби безпеки видавничого будинку «Столичные новости», що належить Вадиму Рабиновичу.

10 жовтня 2004 року об 11:00 біля будинку, де проживає Георгій Щокін, керівник одного з найбільших вузів України — Міжрегіональної Академії управління персоналом — четверо невідомих напали на нього і двох його охоронців. Всіх побили металевими бейсбольними битами, після чого нападники втекли. В результаті всіх постраждалих було госпіталізовано.
Сам Георгій Щокін однозначно пов’язував цей напад зі своєю книгою «За кого ж голосувати? Спроба відвертої відповіді», яка вийшла незадовго до скоєного.
У книзі Щокін аналізував президентські вибори, де гостро критикував дії Леоніда Кучми, Віктора Медведчука, Григорія Суркіса, Дмитра Табачника, Вадима Рабиновича, Віктора Пінчука, Юхима Звягільського та інших.
За фактом нападу було порушено кримінальну справу (стаття 296 УК України — «хуліганство»). Розслідування не принесло відчутних результатів і через півтора року набуло категорії резонансних «висяків».
І раптом 11 травня 2006 року на керівництво МАУП вийшов якийсь громадянин, що вирішив заробити грошенят за продаж цінної інформації. Як пояснив він в довірчих бесідах, йому надійшло замовлення від керівника служби безпеки ВД «Столичные новости» на установку підслуховуючих пристроїв в кабінетах керівництва МАУП та на інші дії оперативного характеру. Але це виявилося не найцікавішим. Надалі громадянин заявив, що йому відоме авторство нападу на президента МАУП в жовтні 2004 року. Затриманий стверджував, що йому відомо не тільки, хто керував нападниками — нібито це був керівник служби безпеки ВД «Столичні новини» Євген І., але і вказував на Вадима Рабиновича, як на замовника побиття.
Євгеній І., кличка «Бомбіно». Служив в УБОЗ м. Києва, в Печерському РВВС, нині — начальник служби безпеки ВД «Столичные новости».
Як заявляв інформатор-перебіжчик, він познайомився з Євгенієм 4 травня в приміщенні Печерського територіального управління міліції. Тоді його представили І. начальник ТУМ В.В. Липко і начальник кримінального розшуку Печерського РУВС Жариков. Через тиждень після зустрічі «найманець» вийшов на керівництво МАУП, а вже після цього — 22 травня в тому ж складі відбулася ще одна зустріч. Завдання ставилося чітко, по-військовому. По-перше, слід було ввійти в довіру, проникнути в структуру МАУП. По-друге, встановити телефонні прослушки керівникам Академії. По-третє, завербувати співробітника бухгалтерії. Була навіть названа одноразова сума, за яку слід було підкупити бухгалтера — 3000 доларів. Потрібно було здобути платіжки про переказ грошей МАУП від арабських організацій. Втім, в МАУП стверджують, що навіть якби вербування вдалося, кошти були б витрачені даремно: таких грошових переказів не існує в принципі.  Також ставилося завдання з’ясувати, чи існує зв’язок керівництва МАУП з скинхедами. Якщо ж такого зв’язку не було, треба було сфабрикувати доказ того, що він є. І нарешті, необхідно було   організувати замах на президента Академії Георгія Щокіна і віце-президента Ростислава Щокіна. Крапка.
Носій цієї вибухонебезпечної інформації розсудливо вирішив не ризикувати, але і в міліцію звертатися не став. Він подзвонив в МАУП, мріючи без ризику поліпшити своє фінансове становище. Законодавством це трактується як здирництво.
При першому контакті з вимагачем керівництво і співробітники служби безпеки МАУП резонно припустили,  що на них вийшов шахрай, який вирішив «розвести» небідну організацію на кругленьку суму. Особливо насторожувало те, що громадянин раніше був двічі судимий за шахрайство. Проте неодноразове спілкування з ним, всякий раз супроводжуване виплатою «винагороди», підтвердило, що той не блефує. Керівництво МАУП подало заяву про здирництво в міліцію і СБУ, продовжуючи бесіди з інформатором під наглядом людей в погонах. Під час цих бесід «перебіжчик» був дивно відвертий, доводячи свою незвичайну поінформованість. Він дзвонив не тільки в офіс ВД «Столичные новости», але і звідти — керівництву МАУП.
Після збору достатньої кількості первинної інформації керівництво київського УБОЗ прийняло рішення про його затримання. 22 травня в готелі «Козацький» співробітники УБОЗ затримали невдалого агента при передачі йому «гонорару» від МАУП.
Вирішується питання про порушення кримінальної справи за статтею «Здирництво». Проте, як нам стало відомо, відразу після цього затримання на міліцію почали наполегливо тиснути. Як повідомило одне з поінформованих джерел, «ведеться справжня паперова війна», мета якої — не допустити отримання санкції на арешт затриманого. І, за нашими відомостями, прокурор вже починає активно відмовлятися від видачі санкції на арешт. Адже через 72 дві години після затримання, через відсутність такої санкції, громадянина слід звільнити. Втім, якщо все, що він наговорив — правда, то краще йому на волю не поспішати: це буде рівносильно самогубству.
«Тема» звернулася до начальника УБОЗ Києва Валерія Гелетея з проханням прокоментувати ситуацію з затриманням, на що він відповів: «Коментарі передчасні». 

Іван СТЕПАНОВ 
«ТЕМА»