ГРА ДО ПЕРШОГО ГОЛУ

Саме такими можна назвати півфінальні двобої Ліги чемпіонів. У кожному з двох двораундових протистоянь загальною тривалістю 180 хвилин кожне долю переможця вирішив всього-на-всього один гол. Причому і в одній, і в іншій парі півфіналістів забивали у першому матчі. Відтак, обидві повторні зустрічі виявилися взагалі безголевими. І це в найпрестижнішому клубному змаганні Європи, що називається Ліга чемпіонів.

Втім, такий «приступ» безрезультативності швидше випадок, ніж закономірність. Адже в обох матчах-відповідях команди (передовсім, господарі поля) мали вдосталь моментів, аби забити, причому не раз. От тільки фарт був на боці тих, хто грав в обороні. Маються на увазі захисні редути усіх чотирьох півфіналістів. Лондонський «Арсенал», який у Лізі чемпіонів не пропускав з минулої осені, у зустрічі з іспанським «Вільяреалом» міг протягом однієї гри «надолужити» всю попередню суху серію. Проте поспішність та знервованість іспанців при завершенні атак призводила до неточності. Апофеозом невезіння «Вільяреала» став нереалізований Рікельме на останніх хвилинах пенальті у ворота «Арсенала». Нерви виявилися міцнішими у воротаря лондонців німця Йєнса Лемана. Тож він зі своїм клубом і гратиме у фіналі.
Близьким був туди втретє потрапити у складі «Мілана» українець Андрій Шевченко. Певно, так би і сталося, якби доля не звела міланістів у півфіналі з «Барселоною». Команда Франка Райкаарда зараз на підйомі. Складається враження, що тільки вийшовши на поле «не з тієї ноги», каталонці можуть поступитися. У першому матчі в Мілані за порівняно рівної боротьби іспанці здобули перевагу в рахунку. У Барселоні господарі поля більше домінували. Втім, були нагоди й у «Мілана». Особливо у середині другого тайму, коли, здалося, господарі поля втомилися від безрезультативності своїх атакувальних комбінацій. Проте у підсумку не змогли вразити ворота ні ті, ні інші. Зрозуміло, нічийний рахунок влаштовував «Барселону». Відтак, вона не мала потреби форсувати події. Чого не скажеш про маститий «Мілан», який у цьому протистоянні був невпізнанно безпорадний.
У такій компанії і наш Шевченко був малопомітним. Власне, нічого іншого й не варто було чекати від яскраво вираженого нападаючого, якого залишили на голодному пайку. Втім, один момент в Андрія все таки був. У другому таймі після передачі (до речі, швидше у стилі «Барселони», ніж «Мілана») бразильця Сержиньо Шевченко пробив головою з близької  відстані — у воротаря. Оце і все… Промовисто, що наставник збірної України Олег Блохін ще після першої зустрічі «Мілан» — «Барселона» сказав, що ставить на каталонців, коли його запитали, хто переможе в Лізі чемпіонів. Чи то Олег Володимирович стримано оцінює можливості капітана своєї збірної, чи то розуміє, що попри його здібності без належного рівня гри команди перемоги не бачити. 

Олександр НАКАЗНЕНКО

Ліга чемпіонів, 1/2 фіналу
(матчі-відповіді)
«Барселона» (Іспанія) — «Мілан» (Італія) — 0:0
Перший матч — 1:0
«Вільяреал» (Іспанія) — «Арсенал» (Лондон, Англія) — 0:0
Перший матч — 0:1.
Фінал. Париж. 17 травня.
«Барселона»  — «Арсенал»