БОРГИ ВАШІ ТЯЖКІ...

«Україна вважає питання про розподіл боргів і активів колишнього СРСР відкритим і готова до конструктивного діалогу з метою його врегулювання», — сказано в коментарі керівника прес-служби МЗС України Василя Філіпчука щодо позиції України в питанні боргів і активів колишнього СРСР.
За його словами, українська сторона дотримується позиції, відповідно до якої остаточне врегулювання питання про власність колишнього СРСР за кордоном має проходити на основі вичерпної інформації про відповідні борги й активи.
Інформація про структуру боргів і активи СРСР, що присутня у підписаних на початку 1990-х років документах, є розрахунковою і попередньою.
«Спільна робота з виявлення, оцінки і розподілу боргів так і не була завершена. У складі активів не враховані обсяги резервного валютного фонду й алмазного фонду, інвестиції СРСР за кордоном, у тому числі капітал радянських банків за кордоном, залишки на депозитних рахунках в іноземних банках», — відзначає керівник прес-служби.
Він також зазначив, що відповідні дані відсутні й у договорі про «нульовий варіант» від 9 грудня 1994 року. За його словами, незважаючи на кількаразові звернення України, російська сторона «продовжує баритися» з наданням такої інформації, що унеможливлює розгляд парламентом України питання про ратифікацію даної угоди.
«Оскільки парламент повинен чітко розуміти, від яких активів може відмовитися Україна при сплаті Росією відповідної частини боргу колишнього СРСР», — сказав Філіпчук.
Водночас, зазначив він, з повідомлень, що надходять з Росії, виходить, що вартість тільки нерухомості колишнього СРСР складає більше 400 мільярдів доларів.
У заяві групи країн-кредиторів, зробленій у ході переговорів представників урядів цих держав з делегацією Росії в Парижі 2 квітня 1993 року, зазначалося, що питання розподілу відповідальності з виплати боргу колишнього СРСР іноземним кредиторам має вирішуватися шляхом укладення двосторонніх угод між Росією й іншими державами-правонаступниками колишнього СРСР.